WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Končím


Rozhodl jsem se ukončit svou práci pro Vás. Věděli jste, co mě to stojí úsilí a peněz. To už nebyl koníček. ale dřina. A ty nervy. Budu mít za týden o čem psát? Nevypadne na 2 dny net? (Tady často). Vydrží PC? A tak dále. A ta práce, ráno vstanu, sednu k PC, o půlnoci odlepím oči a jdu spát. "Dovolená" neexistuje, venku jsem minimálně, na manželku a přátele nemám čas, své věci na PC odkládám léta (otagovat hudbu, třeba). Prostě workoholik jak vyšitý. A co za to? NIC. Až na pány Dufka a Klementa neplatí nikdo ani vindru.

To pokryje webhosting, nic víc. Mimochodem webhosting: Vypadá to, že ic.cz má problémy, takže nový hosting. Což by znamenalo nejen platit, ale hlavně práci s přesunem (a jak přesunout diskuzi ani nevím, musel bych to sám zjišťovat). Byl bych v čásovém presu a nervy "na pochodu".

Tohle sousto není pro jednoho člověka, ale tak pro tři. Jenže 99,5% Linuxáků jsou amorální lakomci (ano pane x.y., myslím právě Vás). Toho půl procenta tvoří placení vývojáři a nadšení pitomci, jako jsem byl já. Nikdo z Vás se nenabídl pomoci, zaplatit už vůbec. Vy byste chodili do zaměstnání zdarma? Kdyby jste platili, mohl bych mít k ruce placeného odborníka, ale takhle...

Není to problém jen můj, takto končí 99,9% malých projektů (nadšení -> živoření -> konec). Líní a lakomi Linuxáci umějí jen zdarma brát a pak nadávat a kritizovat na fórech, ale nepomohou. Příklad: všichni řvou, že nejsou ovládače. Kdyby sto Linuxáků poslalo nějakému tomu vývojáři litr, byl by ovládač na světě dříve než HW v obchodech.

Hlavně že se Linuxáci chlubí na fórech, že mají legální Windows. Takže platit Ballmerům jo, Cyroňům ne? Fakt si myslíte, že "z hlediska vyššího principu mravního" je to OK? MS bohatne, Linux živoří. Také je tam často "v práci musím obsluhovat Windows počítače" (obměny). Fakt MUSÍTE? To jakože na Vás šef míří Kalašnikovem? Děláte to dobrovolně, pro prachy. Kdo je morálně horší: Anča s cracklými Windows, nebo nadutý Linuxák, co má "legální" Windows, vydělává si desítky tisíc programováním pro Windows, na Linuxové projekty nevydá ani korunu a jen remcá na fórech?

Nepochybuji, že nyní budete kritizovat i mne, ale víte, mně je to úplně jedno. Kupte si Widle, naučte se bastlit sami nebo si najděte jiného vola. Já končím.


Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 07 října 2009

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: