WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Britští studenti plánují na 24. listopadu celostátní den přímých akcí


Povzbuzeni velkým počtem studentů, kteří se ve středu v Londýně účastnili demonstrace proti rozhodnutí britské vlády zrušit státní financování studia humanitních a sociálněvědných oborů a ztrojnásobit univerzitní školné v Anglii na 9000 liber ročně, plánují angličtí studenti vlnu protestů a přímých akcí po celé zemi. (National Union of Students původně přepokládal, že se demonstrace účastní asi 5000 lidí, pak zvýšil odhad na 15 000 a demonstrace se nakonec účastnilo více než 50 000 osob.)


Poznámka Miroslava Cyroně: Dokud se i u nás lidé nenaučí bít za svá práva jako lidé na Západě, nic mít nebudou. Pokud zůstanou LÍNÍ ZVEDNOUT ZADEK, pohodlní a musím to napsat - HLOUPÍ, mají smolíka. Nespokojení remcají, ale jsou LÍNÍ i jen jít k volbám, natož demonstrovat. Ono 50.000 naštvaných demonstrantů má sílu. U nás, pokud vůbec, se sejde maximálně 100 lidí, vyposlechnou řečníka a rozejdou se. Nebo se nechají svést autobusy na nějakou odborářskou veleakci, chvíli tam čumí, vyposlechnou si Škromacha a pak se rozeběhnou po okolních supermarketech. Směšné.

Celý text (Britské listy)

Autor: : Jan Čulík

Datum: 12 listopadu 2010

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: