WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

V Indii jsou léky až dvacetkrát levnější než v ČR


Když mě přivezli o půlnoci na indickou záchranou stanici první pomoci s velkými bolestmi, tak díky tomu, že pan Julínek nebyl Indickým ministrem zdravotnictví, tak ve mně indický lékař nehledal v první řadě simulanta, kterého je třeba prověřit poplatkem 90 Kč, jestli náhodou nehodlá nadužívat zdravotní péči. Ne místo toho mě ošetřili se stejnou kvalitou, na kterou jsme zvyklí v Evropě, a navíc mi rovnou zadarmo dali léky pro nadcházející noc a recept na ráno do lékárny. Veškeré ošetření první pomoci bylo naprosto ZADARMO. Ano, mě cizího státního příslušníka, který neplatí do jejich zdravotního sytému žádné peníze, ošetřil zdravotní systém v Indii zadarmo, protože jsem potřeboval první pomoc. Ani nevíte, jak jsem se v té chvílí styděl za ČR, že kdyby Ind v mé situaci s velkými bolestmi přijel o půlnoci na českou pohotovost, že by jej ošetřili jen po zaplacení vysokého poplatku.

Celý text (Britské listy)


Autor : Josef Hejnák

Datum: 24 listopadu 2010

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: