WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Aby MDV 2010.1 vypadal jako MDV 2011


V tomto článku se vám pokusím ukázat jak docílit ve starším Mandriva Linuxu 2010.1(2) vzhledu Mandriva Linuxu 2011, jakož i postup kterak udělat z MDV 2010.1 operační systém současné úrovně (z MDV 2011 použiji jen to, co se mi líbí - ne třeba seskupování ikon v panelu - fujtajksl). Proč vlastně křísím "z mrtvých" starší verzi? Protože dle mého názoru (a vím, že nejen mého) je nový MDV 2011 na "dvě věci". Před pár dny jsem se rozhodl verzi 2011 vyzkoušet jako hlavní systém, ale za 2 dny jsem pokorně instaloval zpět MDV 2010.1. Jednak se mi s verzí 2011 velmi špatně pracovalo, druhak (a to byl samozřejmě hlavní důvod) mi uprostřed práce obrazovka zčernala a už jsem systém "nerozdejchal".


Níže budu předpokládat použití KDE 4.6.1 z mého repozitáře (MDV 2011 má KDE 4.6.5, což je skoro to samé). Postup povýšení na KDE 4.6.1 je trošku kostrbatý - původní je popsán zde, ale jak jsem nyní zjistil, stačí jako root spustit 2x (lépe 3x) po sobě následující příkaz:

urpmi --auto-update --allow-force

(Samozřejmě musíte mít před tím přidán a povolen repozitář "Cyron Free".) Při prvním průchodu se nainstaluje většina balíčků (ale ne všechny), při druhém pak zbytek a třetí spuštění výše uvedeného příkazu je pak víceméně pro kontrolu. Pokud systém však nyní nově nainstalujete (zvl. z ISA 2010.1), doporučuji jej nejprve zaktualizovat jen s použitím oficiálních úložišť - důvodem je značný časový rozestup. Nedávno jsem byl nucen použít výše uvedený příkaz i na toto - hádaly se tam mezi sebou (kolize) i oficiální balíčky.

Takže předpokládám, že MDV 2010.1 s KDE 4.6.1 máte na disku. Dále si nainstalujte tyto balíčky (jsou v mém repozitáři): kde4-color-schemes-2011, kde4-windeco-dekorator, plasma-desktoptheme-rosa a rosa-icons. Nyní k vlastnímu nastavení:

Barvy

Spusťte "Ovládací centum KDE" (Nástroje > Nastavit vaše pracovní prostředí), "Vzhled aplikací > Barvy". vyberte "2011".

Nastavení barev (2011)

Obr. 1: Nastavení barev (2011)

Styl

"Ovládací centum KDE" (Nástroje > Nastavit vaše pracovní prostředí), "Vzhled aplikací > Styl", vyberte "Oxygen".

Výběr stylu (Oxygen)

Obr. 2: Výběr stylu (Oxygen)

Ikony

"Ovládací centum KDE" (Nástroje > Nastavit vaše pracovní prostředí), "Vzhled aplikací > Ikony", vyberte "ROSA Theme".

Výběr motivu ikon (ROSA Theme)

Obr. 3: Výběr motivu ikon (ROSA Theme)

Dekorace oken

"Ovládací centum KDE" (Nástroje > Nastavit vaše pracovní prostředí), "Vzhled pracovní plochy > Dekorace oken", vyberte "deKorator". Já ale dávám přednost motivu "Oxygen".

Výběr dekorace oken (deKorator nebo Oxygen)

Obr. 4: Výběr dekorace oken (deKorator nebo Oxygen)

Plasma (včetně panelu s vystupujícími objekty)

"Ovládací centum KDE" (Nástroje > Nastavit vaše pracovní prostředí), "Vzhled pracovní plochy > Motiv plochy", vyberte "Rosa".

Výběr motivu plochy (Rosa)

Obr. 5: Výběr motivu plochy (Rosa)

A MDV 2010.1 se promění...

Tohle je MDV 2010.1

Obr. 6: Tohle je MDV 2010.1

Já tedy používám furt MDV 2010.1, MDV 2011 nechci. Ani od budoucí MDV 2012 si nic moc neslibuji. Źatím to vidím na květnový přechod na Mageiu 2.

Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 18 února 2012

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: