WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

KDE servicemenu Magda - snadná změna grafického tématu


Již dlouho jsem nad něčím takovým uvažoval, ale stále jsem to odkládal. Mám na mysli co nejsnadnější změnu obrázku na pozadí, počínaje úvodním GRUBem a konče obrázkem na pozadí plochy (wallpaperem). Můj skript (KDE servicemenu) právě takovéto sjednocení vzhledu umožňuje. Stačí klepnout pravým myšákem na vhodný obrázek, a tento se nastaví jako pozadí GRUBu (*), Plymouthu, KDM, KSplashe a plochy. (* Pouze GRUB, GRUB-2 není podporovén).

Takže si nainstalujte kde-servicemenu-magda (download), zvolte si vhodný obrázek (***), klepněte naň pravým tlačítkem myšáka a v kontextovém menu zvolte "Činnosti -> Magda - snadná změna grafického tématu". V následujících dialogových oknech si vyberte zabarvení "skleněné desky", logo (stačí klepnout do Enteru), a zadejte heslo roota. To je vše, chvíli počkejte, než se vše přenastaví (konec procesu Vám oznámí dialogové okno s textem "Hotovo / Done"). Po restartu bude Váš obrázek nastaven ve všem od počátku (GRUB) až ke konci (wallpapper).

(***) "Vhodný obrázek" by měl splňovat tyto parametry: minimální rozměry a především poměr stran dle rozlišení Vašeho monitoru. Rozlišení obrázku nad 2560x1600 je však zbytečné, neboť skript právě s tímto rozlišením vnitřně pracuje.

Servicemenu "Magda" pracuje nejen v Mageie, ale i v dalších RPM distribucích, určitě v OpenSUSE 12.2 a ve Fedoře 17. V jiných RPM distribucích však za plnou funkčnost neručím, neboť v každé distribuci je vše někde úplně jinde a není v mých silách veškeré rozdíly podchytit. A například Kubuntu nezná ani příkaz "plymouth-set-default-theme", tak jsem se na Kubuntu vykašlal. Možná někdy, až se budu nudit, se k němu vrátím.

GRUB

Obr. 1: GRUB

Plymouth

Obr. 2: Plymouth

KDM

Obr. 3: KDM

KSplash

Obr. 4: KSplash

Plocha

Obr. 5: Plocha

Navrácení do původního stavu

GRUB

[ -f /boot/gfxmenu.bak.original ] && rm -f /boot/gfxmenu && mv /boot/gfxmenu.bak.original /boot/gfxmenu

nebo

[ -f /boot/message.bak.original ] && rm -f /boot/message && mv /boot/message.bak.original /boot/message

Plymouth

plymouth-set-default-theme --list
plymouth-set-default-theme VYBRANÉ TÉMA --rebuild-initrd

KDM (přihlašovací obrazovka), Splash, Wallpaper

Použijte ovládací centrum KDE

Další snímky

GRUB (2)

Obr. 6: GRUB (2)

Plymouth (2)

Obr. 7: Plymouth (2)

KDM (2)

Obr. 8: KDM (2)

KSplash (2)

Obr. 9: KSplash (2)

Plocha (2)

Obr. 10: Plocha (2)

Pokud chcete aktualizovat klepnutím na výše uvedený odkaz, nainstalujte si Webgurpmi (stáhnout). Webgurpmi je funkční v Opeře, Konqueroru, Google Chrome, Chromiu, částečně i v Rekonqu. Firefox s ním pracovat stále neumí. Článek je starší, není zcela aktuální.

Zdroje si můžete přidat pomocí skriptu Add Media (stáhnout pro 64-bit, pro 32-bit).


Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 10 prosince 2012

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: