WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Smaragd - Emerald pro KWIN


KWIN je jak známo výchozí správce oken a okenních dekorací v KDE. Alternativou je například Compiz/Emerald. Pokud jste zapřísáhlými odpůrci Compizu, nebo pokud používáte MDV 2010.x, kde Emerald stejně pořádně nefunguje, říkáte si možná: "škoda, že motivy emeraldu nejdou užít v KWIN". Mám dvě zprávy - dobrá: JDOU, špatná: JEN NĚKTERÉ. Nebo jinak - některé motivy emeraldu jsou vykreslovány s chybami.


O čem že to tady vlastně píši? Motivy emeraldu jsou soubory s koncovkou .emerald, jde o soubory okenních dekorací pro Compiz (Beryl). Smaragd je motor, umožňující používat dekorace emaraldu přímo v KWIN. Pokud užíváte (jako já) MDV 2010.1, Smaragd naleznete v mých repozitářích (urpmi kde4-windeco-smaragd), pro jiné distribuce jej zkuste pohledat v jejich repozitářích, nebo si Smaragd stáhněte zde. Stovky dekorací emeraldu pak naleznete třeba zde.

Vybraný soubor .emerald extrahujte do $HOME/.emerald/theme (je to obyčejný tar.gz) nebo použijte originální "Emerald theme manager" (urpmi emerald) k instalaci či modifikaci témat. Prostě spusťte "Emerald theme manager" (Nabídka > Nástroje > Emerald Theme Manager) a navolte téma. Pak v nastavení KDE (Nastavit Vaše pracovní prostředí > Vzhled pracovní plochy > Dekorace oken) vyberte "Smaragd". Dekorace oken se změní na vybrané "emerald" téma.

Ovládací centrum KDE - výběr dekorace oken

Obr. 1: Ovládací centrum KDE - výběr dekorace oken

Změna dekorace se však neprojeví vybráním motivu v "Ovládacím centru Emeraldu", ale až restartem KWIN (stačí v "Ovládacím centru KDE" přepnout okenní dekoraci na jinou a pak zpět na "Smaragd").

Různé dekorace emerald přes Smaragd

Obr. 2: Různé dekorace emerald přes Smaragd

Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 15 února 2012

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: