WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Demisi! Hřmělo Václavákem


Troubení, pískot a skandování více než sta tisíc hrdel, ale i přesná pojmenování příčin krize, do níž zemi zavlekly pravicové vlády. Na závěr zvonění klíči, varování »Už jsme zase tady!« a Kde domov můj. Takové bylo sobotní odpoledne na Václavském náměstí v Praze. Podle střízlivých odhadů na demonstraci dorazilo na 120 000 lidí, Václavské náměstí bylo zaplněné a lidé stáli i v okolních ulicích. Podle nejoptimističtějších odhadů mohlo být účastníků až 160 000. Někteří přivedli své malé děti, v davu stáli vedle sebe studenti i senioři. Lidé všech profesí, různých sociálních skupin. Pod tribunou našla útočiště i skupina vozíčkářů. Na Václavské náměstí přišli spolu s Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska politici KSČM, členové Klubu českého pohraničí a dalších levicových organizací, přítomni byli i představitelé ČSSD.

»Je vidět, že ta naštvanost lidí stoupá a bude stoupat. Vláda by si neměla zahrávat s míněním občanů... Je to největší protest od roku 1989, tak si to, vládo, zapiš za uši, a konej podle toho,« prohlásil Zavadil. »Všechny kroky, které byly přijaty v oblasti sociální péče a sociálních služeb, jsou namířeny proti nám,« řekl Václav Krása, předseda Národní rady zdravotně postižených. »Zhoršily se nám podmínky života. My proti tomu zásadně protestujeme. Každá slušná, demokratická země je solidární s těmi, kdo potřebují pomoc. U nás vláda dělá takové kroky, že rodiny s dětmi, staří lidé a lidé se zdravotním postižením se dostávají mezi chudinskou vrstvu.« Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že »...politici byli ochočeni kmotry a korupce se jako rakovina šíří naší zemí... Vládní strany a jejich poslanci jsou jako klíšťata, vysávají naše peněženky a ještě nám upírají právo rozhodovat o této zemi. Kdo za to může? Je na čase, zbavit se Nečase!... V jaké zemi to žijeme, když politici kradou, lžou, uplácejí, odklánějí, a ještě se drze schovávají za svou imunitu?« Dufek se vyslovil pro generální stávku, pokud vláda neodstoupí a nebudou nové volby.

Celý text (Halǒ Noviny)


Autor: ng

Datum: 25 dubna 2012

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: