WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Fakta o izraelské okupaci


Izrael kontroluje hranice Gazy, rozhoduje přitom o pohybu veškerého zboží a osob z a do Gazy. Kolem Gazy vybudoval zeď, která toto území změnila doslova v největší vězení pod širým nebem. Kromě toho uplatňuje kontrolu i nad vzdušným prostorem a pobřežními vodami Gazy, kde neúnosně omezuje možnosti rybolovu, jenž zůstává jednou z mála možností Palestinců k zajištění obživy. Izraelští vojáci často zaměřují svou střelbu na palestinské rybáře, farmáře, ale i děti v ulicích Gazy. Od konce operace Lité olovo do září 2012 izraelská armáda v Gaze zastřelila 271 Palestinců. Tuto statistiku potvrzuje i izraelská lidskoprávní organizace B'Tselem.

Kritické hlasy se stále častěji ozývají i uvnitř izraelské společnosti, mimo jiné z řad bývalých i současných vojáků. Například bývalý kapitán izraelských vzdušných sil, Yonatan Shapira, v rozhovoru pro BBC označil agresi ze strany Izraele za válečný zločin. Shapira dále uvedl, že izraelská armáda se k Palestincům chová jako ke zvířatům, uvězněným v obrovském vězení, a toto je výsledek. Není pak divu, že se brání. "Nelze zabít jejich touhu po svobodě."

Celý text (Britské listy)


Autor: Iniciativa za spravedlivý mír na Blízkém východě

Datum: 23 listopadu 2012

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: