WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

KDE 4.9.4, Cinnamon 1.6.7 a Enlightenment 17 v mých repozitářích pro Mageiu 2


V mých úložištích pro Mageiu 2 se od nynějška nachází desktopová prostředí KDE 4.9.4, Cinnamon 1.6.7 a Enlightenment 17 [známější jako E17]. Aktualizujte! Po aktualizaci restartujte. Popřípadě je vyskoušejte:

KDE

Nejnovější stabilní verze 4.9.4 oblíbeného a nejlepšího desktopového prostředí současnosti. Aktivně ji používám již celý týden a mohu prohlásit: stabilní jako beton. Vřele doporučuji aktualizaci. Aktualizujte! Po aktualizaci restartujte. Popřípadě vyskoušejte.

KDE 4.9.4 v Mageii 2

Obr. 1: KDE 4.9.4 v Mageii 2

Cinnamon

Verze 1.6.7. Cinnamon je grafické prostředí na bázi GNOME 3, kreré se ovšem uživatelsky podobá spíše GNOME 2, akorát že není tak hnusné. Neobsahuje tudíž žádne nesmysly typu Unity. Změna barev: žel nefunguje změna motivu, proto je nutno nastavení barev provést pomocí "Ovládacího centra KDE, pokud jej tedy máte nainstalováno. Je úplně jedno, zda tak učiníte v prostředí KDE nebo přímo v Cinnamonu (Aplikace > Nástroje > Více > Nastavení systému KDE). Upozorňuji, že toto nastavení bude jednotné v KDE i v Cinnamonu. Přepněte také "Motiv aplikací" na "oxygen-gtk" (Aplikace > Nástroje > Cinnamon Settinngs; položka "Motiv", karta "Další nastavení"; nastavte "Motiv GTK+" na "oxygen-gtk"). Určitě vyskoušejte.

Cinnamon 1.6.7 v Mageii 2

Obr. 2: Cinnamon 1.6.7 v Mageii 2

Cinnamon 1.6.7 v tmavých barvách

Obr. 3: Cinnamon 1.6.7 v tmavých barvách

E17

Finální verze Enlightenmentu DR 17 (E17) vyšla dne 21.12.2012. E17 se vyznačuje množstvím volitelských efektů, přesto je však velmi nenáročný na systémové prostředky, je proto vhodný i pro slabší zařízení, ovšem přesto je to naprosto efektní současné pracovní prostředí. Změna motivu funguje, ale ne pro aplikace QT/GTK - pro toto postupujte obdobně jako v případě Cinnamonu. Aktualizujte! Po aktualizaci restartujte. Popřípadě vyskoušejte.

Finální E17 v Mageii 2

Obr. 4.: Finální E17 v Mageii 2

Pokud chcete instalovat/aktualizovat klepnutím na výše uvedené odkazy, nainstalujte si Webgurpmi (stáhnout). Webgurpmi je funkční v Opeře, Konqueroru, Google Chrome, Chromiu, částečně i v Rekonqu. Firefox s ním pracovat stále neumí. Článek je starší, není zcela aktuální.

Zdroje si můžete přidat pomocí skriptu Add Media (stáhnout pro 64-bit, pro 32-bit).


Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 03 ledna 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: