WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

1993 – 2013: Končí dvacetiletí „pas de deux“ Ruska a USA?


Poslední napětí mezi EU a Ruskem kvůli kousku Greenpeace v Arktidě jen potvrdilo fakt, který se již opravdu nikdo neobtěžuje popírat: západní politická a finanční elita absolutně nenávidí Vladimira Putina a je zděšena ruským chováním, jak v Rusku, tak na mezinárodní scéně. Toto napětí bylo dosti patrné na tvářích Obamy a Putina na summitu G8 v Lough Erne, kde oba vůdci vypadali absolutně znechuceně jeden druhým. Věci se ještě zhoršily, když Putin udělal něco v historii ruské diplomacie neslýchaného: veřejně řekl, že Kerry není upřímný, a dokonce ho označil za lháře.

(...) Sám Jelcin nicméně trávil většinu svého času uchlastáváním se k smrti a brzy se stalo dosti zřejmým, že dlouho nevydrží. Tábor liberálů zachvátila panika a ten se nakonec dopustil obrovské chyby: umožnili málo známému a dosti nezajímavému byrokratovi z Petrohradu, aby nahradil Jelcina ve funkci prezidenta: a tím člověkem byl Vladimir Putin. Putin byl tichý, nevýznamný a kompetentní byrokrat, jehož hlavní předností byl nedostatek silné osobnosti, aspoň to si liberálové mysleli. Ale to se parádně sekli!

Celý text (Zvědavec)


Autor: The Saker

Datum: 02 prosince 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: