WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Obama k Putinovi: Dělej jak říkám, ne jak konám…


Třenice mezi USA a Moskvou kvůli vydání Snowdena dosáhla nové úrovně napětí poté, co Barack Obama zrušil dlouho plánované setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem; opět při tom prokázal tendenci USA k politice dvojího metru. Táhne se to od chvíle, kdy Putin s konečnou platností rozhodl poskytnout azyl bývalému pracovníkovi NSA Edwardu Snowdenovi a výslovně při tom ignoroval osobní Obamovo nařízení, že Snowden musí být vydán do USA. Tímto opatřením Putin naznačil, že Rusko a svět už jsou unaveny hegemonistickou strategii cukru a biče Ameriky a jejich pokryteckých kázání.

Globální hegemoni přirozeně nenávidí všechny, kdo se jim vzepřou, což je evidentně to, co činilo Rusko v posledních deseti letech. V OSN se Rusko celkem americkým zájmům podřizovalo, jenže se zdá, že po monstrózním zavraždění libyjského vůdce Muammara Kaddáfího v živém přenosu a po vykradení Libye v r. 2011, vše v režii Ameriky, toho má Moskva opravdu plné zuby. Vraždění globálních vůdců k veselé potěše Hitlary Clinton na CBS News rozhodně není agendou Moskvy. Tudíž v případu Íránu, a co je významnější, Sýrie – tradičního spojence Ruska – lze v ruské zahraniční politice vidět klíčové změny. USA, Británie a Izrael vědí velmi dobře, že dokonce i kdyby pokračovaly ve financování těch nejhorších teroristů, mafií, vrahů, dealerů se zbraněmi a operativců Al-Káidy – kterým kolektivně říkají „bojovníci za svobodu“ – proti legitimní vládě Bashara Assada, Rusko neustoupí. Putinův vzkaz je jasný: Západ si své v Sýrii neprosadí. Tečka.

Celý text (Zvědavec)


Autor: Adrian Salbuchi

Datum: 12 srpna 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: