WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Rusko dokončilo vývoj kontejnerového raketového komplexu Club-K


Rusko dokončilo vývoj nejnovější verze kontejnerového raketového komplexu Club-K, vzniklého jako varianta křídlatých střel s plochou dráhou letu "Калибр" (NATO SS-N-27 Sizzler). Vytvořilo tak velmi účinnou raketovou zbraň poslední generace.

Systém Club-K disponuje jedním až čtyřmi odpalovacími trubicemi v normalizovaném 2 stop (pro 3M-24 raketový komplex "Uran") či 40 stop námořním kontejneru (délka střely včetně boosteru je pouze 8,916 m), jež se zvedají do svislé polohy jako jeden celek. Ten může být přepravován na palubě jakékoliv civilní nákladní lodě, trucku, samohybné platformě (podvozek MZKT-79306) či na železničním vagónu. Standardní univerzální startovací modul Club-K je plně autonomní - obsahuje radarový systém řízení palby ARGS-54E či ARGS-14E, odpalovač vertikální (pro rakety 3M-54KE, 3M-54KE1, 3M-14KE) nebo nakloněný (pro Kh-35UE) systém velení, řízení, komunikace a navigace, napájení systému, podporu života a požární systém.

Celý text (Britské Listy)


Autor: ŠOK

Datum: 06 dubna 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: