WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Protesty proti KSČM na jihu Čech. Studentský odpor, nebo stranická akce?


Mohli jsme si všimnout, že tento protest výrazně podporují čelní představitelé KDU-ČSL. Sympatie jihočeským studentům vyjádřila třeba neúspěšná kandidátka na prezidenta Zuzana Roithová, předseda strany Pavel Bělobrádek s nimi dokonce držel teatrálně hladovku. KDU-ČSL se ve volbách do zastupitelstva Jihočeského kraje umístila na 5. místě a se ziskem 6, 43% získala 4 mandáty v 55 členném zastupitelstvu. Vítězná ČSSD získala 18 mandátů a druhá KSČM 13 mandátů. Je tedy logické, že pokud by se podařilo iniciativě přesvědčit vítěznou ČSSD, aby komunisty vyřadila ze hry, otevřela by se naděje, že by 4 zástupci křesťanských demokratů mohli být přizváni do koaličních jednání.

Nejdůležitějším faktem na celé věci je ovšem to, že student Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity Šimon Heller, hlavní iniciátor a vůdce „studentských“ protestů, je ČLENEM KDU-ČSL a jako takový KANDIDOVAL DO KRAJSKÉHO ZASTUPITELSTVA na kandidátce této strany! O tom média kupodivu mlčí a prezentují ho jako nestranného studenta. O co tady jde? Heller a jeho strana jasně prohrála ve volbách a výrazné vítězství ČSSD s druhým místem pro KSČM znemožnilo KDU-ČSL podílet se na vedení v kraji. V takové situaci organizuje poražený straník Heller protest proti výsledku voleb, který sází na osvědčenou kartu – primitivní antikomunismus. Obecné fráze a klišé o „morálce“, „zločinné ideologii“, „popírání demokracie“ jsou motorem, který má vyvinout tlak na současnou jihočeskou krajskou koalici a v ideálním případě uskutečnit její rozpad, aby se poražení mohli znovu dostat do hry o moc. Je to naprosto absurdní situace, kdy poražený zneužívá nic netušící středoškoláky a další části veřejnosti, aby zvrátil výsledek voleb, ve kterých sám kandidoval. Vysvětluje to i skutečnost, proč se „aktivisté“ tak vehementně bijí za něco, čemu příliš nerozumějí.

Celý text (Britské Listy)


Autor: Dominik Forman

Datum: 16 února 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: