WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Trautenberg na hradě? Proboha...


Co teď? V tomto případě volba menšího zla má opodstatnění. Nedopusťte, abý se nám z Hradu chechtal degenerát s nacistickými předky. Hoďte lístek Zemanovi, byť jako já se skřípěním zubů. (Původně jsem chtěl volit Tomio Okamuru, ale této možnosti nás současná totalitní demokratůra zbavila).

Pro začátek něco z Wikipedie

Bohuslav Sobotka v srpnu 2012 v narážce na věk některých prezidentských kandidátů (z nich mezi nejstarší patřil právě Schwarzenberg) na svém facebookovém profilu poznamenal, že by nechtěl, aby někomu v prezidentských debatách vypadla v přímém přenosu zubní protéza jako jednomu pákistánskému politikovi. Později dovysvětlil, že si představil tu partičku mocichtivých sedmdesátníků deroucích se na Hrad a neudržel se. Karel Schwarzenberg poznamenal, že je mu z výroku smutno, že v době jeho mládí se stáří ctilo a mladík by tehdy dostal za takovýto výrok okamžitě facku a že T. G. Masaryk, na nějž se Sobotkova strana odvolává, nastoupil do funkce ve vysokém věku.[83] Jiří Paroubek Sobotku hájil tím, že Schwarzenberg je senilní a prý má vždy smysl pro humor, takže není důvod, aby se kvůli výroku urážel. Paroubek považoval Sobotkův výrok jen za nepovedený žert a projev Sobotkovy nižší sociální inteligence, nikoliv špatného vztahu k seniorům.[84] Sobotka označil námitky proti svému výroku za prudérní a za projev nedostatku smyslu pro humor a obhajoval se tím, že sám musel po čtyři roky svého působení v politice snášet vtipy kvůli fixním rovnátkům, ale nikdy by ho nenapadlo z toho dělat kauzu politické korektnosti, avšak debata o vysokém věku kandidátů je podle něj zcela legitimní.

9. ledna 2007 byl Karel Schwarzenberg jmenován ministrem zahraničních věcí ČR za Stranu zelených, které toto ministerské křeslo dle koaliční dohody patřilo. Dne 8. července 2008 v této funkci podepsal s americkou ministryní zahraničních věcí Condoleezzou Riceovou smlouvu o umístění radarové základny USA na území Vojenského újezdu Brdy.

V roce 2002 obcházel nařízení pro ochranu před kontaminací karcinogenní malachitovou zelení (prostředku na ochranu před plísní), podle kterého nebylo možné prodávat ryby z jeho rybníků, dokud neprojdou laboratorními testy, a ryby za miliony korun prodal účelově zřízené firmě svého správce, na kterou se už zákaz nevztahoval.

Karel Schwarzenberg 'zpívá' státní hymnu (Britské listy)

Poslechněte si, kterak vzor inteligence, energičnosti a efektivity "zpívá" Ktééé tomof muj...

Přečtěte si, že Zvolení Karla Schwarzenberga do funkce prezidenta vyvolá asi určité problémy pro Českou televizi (Britské listy | Jan Čulík)

Uwe Ladwig při té příležitosti vzpomíná na německého prezidenta Heinricha Lübkeho, který prý měl mozkovou sklerózu, a proto často říkal veřejně nesmysly. V souvislosti s tím, že si Češi stěžují, že Schwarzenbergovi není v češtině rozumět, napsal Alex Koenigsmark na facebooku, že jeho rakouští přátelé upozorňuji, že Schwarzenbergovi není rozumět ani německy a Fabiano Golgo dodal, že při Schwarzenbergových záběrech v anglosaské televizi byly pod jeho výroky řečenými anglicky titulky, protože jim taky nebylo rozumět.

Zajímavým problémem může být Schwarzenberg jako prezident pro Českou televizi, když se bude natáčet novoroční projev. Případný pan prezident bude potřebovat mezi svými krátkými výroky zřejmě při natáčení hodně odpočinku, takže si asi ČT bude muset naplánovat natáčení novoročního projevu relativně dlouho předem.

A dost legrace. Nyní něco pro Linuxáky: Kdo stojí za ACTA? (Pavel.cernik | Pavel Černík)

A kdože to vlastně je? Návrh podpisu smlouvy ACTA podali společně Martin Kocourek a Karel Schwarzenberg. Tito dva pánové (ať už z jakéhokoliv důvodu, osobní nespokojenosti, tlaku korporací, kapříků v peněžence) dali v naší republice první pokyn k omezení našich práv. Můžete říkat že smlouva nás k ničemu nezavazuje, že ještě ani není platná, že to nebude tak horké jak se všude píše. To vše je možné. Ale stejně tak je možné že to bude přesně obráceně a naše práva budou osekávána a osekávána, až se z nich stane sekaná. A právě tato smlouva může takovéto omezování práv způsobit. Shodou okolností byla ten den zároveň přijata rezignace pana Kocourka a vzhledem k jeho legendárnímu odklánění už nemůžeme dost dobře předpokládat že by jsme mu mohli někdy dávat důvěru, takže je vlastně zbytečně si stěžovat na jeho adresu. Přesto nám tu zůstává druhý hlavní spoluviník Karel Schwarzenberg, který se politikou bez větší újmy protlouká nebo spíše prospává. Proto u příštích voleb nezapomeňte – byl to on, kdo navrhnul omezení Vašich práv.

Při volbě prezidenta republiky půjde i o to, zda bude Šumava zelená, nebo sežraná kůrovcem (Haló noviny | Jiří MÁNEK, Šumavák a ředitel NP Šumava)

Z pozice ředitele Národního parku Šumava musím při volbě prezidenta České republiky přihlížet k postojům obou kandidátů - Miloše Zemana a Karla Schwarzenberga - na problematiku našeho největšího národního parku, který již více než půl roku řídím a kde více než deset let pracuji. V tomto konkrétním tématu jsou oba kandidáti v příkrém rozporu.

Zeman prosazuje umírněnou péči o lesy, Schwarzenberg by nechal celou Šumavu bez pomoci člověka. Řada prezidentských kandidátů na Šumavě byla a o problém se zajímala. Osobně jsem je doprovázel. Nejčastěji tu však byl Miloš Zeman. Nejen v rámci prezidentské kampaně. O problémy Šumavy se zajímá dlouhodobě.

Návštěvu Karla Schwarzenberga jsem však nezaznamenal žádnou. Byť se v názorech na Šumavu zcela neztotožňuji s názorem ani jednoho z nich, tak přiznávám, že názory Miloše Zemana jsou mi mnohem bližší.

Na rozdíl od něj ale nikdy nebudu tvrdit, že lesy národního parku jsou lesy hospodářské. Jedná se o lesy národního parku, které nemají a ani nesmějí mít charakter hospodářského lesa ve smyslu jejich pěstování za účelem ekonomického profitu.

Přesto však o většinu šumavských lesů, které byly po staletí obhospodařovány člověkem, je nutno pečovat za účelem jejich ochrany před kalamitami. Ponechat nepřirozené lesy náhle svému osudu, má dalekosáhlé negativní dopady do celých ekosystémů i do životního prostředí místních obyvatel. A to je už věc, kde se s Milošem Zemanem shodujeme a s Karlem Schwarzenbergem rozcházíme.

Jen těžko se srovnávám s faktem, že to byli právě předkové Karla Schwarzenberga, kteří šumavské lesy přeměnili z lesů smíšených na nestabilní smrkovou monokulturu, a dnes se jejich potomek nechává slyšet, že by Národní park Šumava nechal celý samovolným procesům bez péče člověka - lesníka.

To pro dospělé smrkové lesy Národního parku Šumava znamená, že je na velikých plochách se stoprocentní pravděpodobností dříve či později zahubí kůrovec. Divím se těmto názorům o to víc, když si uvědomím, že je Karel Schwarzenberg sám vlastníkem lesa, ve kterém nechává pokácet každý kůrovcem napadený strom, aby se mu tam kůrovec nemnožil a nezničil jeho lesní majetek.

Zároveň mě zaráží, že místo návštěvy Šumavy se obklopuje poradci, kteří v dobách zeleného ministra Martina Bursíka byli členy Rady Národního parku Šumava a nesou přímou odpovědnost za to, že šumavské lesy padly za oběť kůrovci.

Příkladem je Jakub Hruška, který využívá kauzu Šumavy k vlastnímu mediálnímu zviditelnění a dnes v dresu TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi »odborně« kryje záda.

Možná, že nekritický pohled Karla Schwarzenberga na fakt, že během pouhých pěti let kůrovec na Šumavě usmrtil přes tři miliony smrků, vyplývá také z toho, že v době, kdy v roce 2007 padlo rozhodnutí ministra Bursíka obětovat Šumavu kůrovci, byl Karel Schwarzenberg právě za Stranu zelených v parlamentu a nesl za to rozhodnutí svůj díl odpovědnosti. Nevím. Z následků tohoto rozhodnutí se šumavská příroda a její lidé nevzpamatovali dodnes.

Nebudu volit pohádku. Neexistuje! (Deník Referendum | Andrea Cerqueirová)

Filozof Václav Bělohradský celé to divadlo po prvním kole shrnul jako selhání politické kultury - lidé si podle něj do Schwarzenberga projektovali svět českých pohádek. Trefné. Českou veřejnost se podařilo přesvědčit o tom, že Schwarzenberg vlastně ani není místopředsedou stávající vlády, že není zodpovědný za návrhy, které finančně škrtí seniory, lidi s postižením a další skupiny lidí. Nemluví se o tom, že bez mrknutí oka posvětil kupříkladu vyvádění peněz na penze do soukromých fondů, pěstounskou péči na dobu určitou či se nepokusil zamezit přijetí zákona o dočasném vykazování lidí z obcí za přestupky. To jsou prosím normy, které byly příliš nejen pro levicový Senát, ale i pro neoliberála Václava Klause, který je vetoval. Schwarzenberg se proti nim ale neozval ani v době, kdy sněmovna veta přehlasovávala.

Nevím, koho předseda TOP 09 může nyní dojmout a přesvědčit, když říká, že by byl v prezidentské funkci zastáncem slabých - paradoxně v době, kdy avizuje, že bude prosazovat změnu systému při sněmovních volbách na většinový, tedy de facto likvidaci malých politických stran. Předvést to mohl přece už tolikrát ve vládě. Nepředvedl. Strana TOP 09, kterou fakticky vede její místopředseda Miroslav Kalousek, je v koaličním kabinetu tou, která přichází s nejdrsnějšími návrhy. Ať už to byly Drábkovy sKarty, nucené práce pro nezaměstnané, které zrušil až Ústavní soud, povinné a ponižující hlášení lidí bez práce na poště či třeba dvojí zdravotnická péče (takzvaný nadstandard). Udělal by toto hodný tatíček, zastánce slabých? A nebylo by možné se v případě jeho zvolení obávat toho, že stejně jako TOP 09 bude i Hrad ve skutečnosti řídit Kalousek? Co třeba jmenování guvernéra České národní banky, byl by v této záležitosti vliv ministra financí či případného budoucího premiéra žádoucí? Co udělování milostí (trestně stíhán je například Drábkův Šiška)?

Schwarzenbergův protikandidát Miloš Zeman je kontroverzní politik, který má do ideálu asi stejně daleko jako Schwarzenberg. Jeho příznivci mají však alespoň tolik soudnosti, že ho nevydávají za soubor všech ctností a nevytvářejí z něj modlu. V atmosféře, kde patří k jakési elitě ten, kdo „volí Karla“, je Zeman prezentován jako zlý padouch, kterého volí jen ti hloupí, kterého je třeba zneškodnit, aby v České republiky neskončila demokracie. Nepřipomíná to jistý druh mobilizace za jediné správné - pravicové? V argumentaci proti němu nechybí ani notná dávka rusofobie - hodný prozápadní demokrat prostě stojí proti zlému proruskému autoritáři. Ti, kdož to vidí takto černobíle, to mají vlastně docela jednoduché.

Sedm důvodů, proč nevolit Karla Schwarzenberga (Deník Referendum | Jan Krajhanzl)

Schwarzenberg tedy možná vypadá sympaticky, dokonce snad i roztomile. Stejně jako v jiných případech bych ale nevybíral podle „obalu“, ale podíval bych se „dovnitř“.

Karel Schwarzberg opakovaně kryje lumpy a lumpárny české politiky. TOP09 vede s Kalouskem, který během posledních dvou let stihl vyhrožovat policejním vyšetřovatelům, zfackovat člověka na ulici a umetat cestičku české hazardní mafii. Je až s podivem, jak tyhle Kalouskovy fauly vůči slušné a demokratické politice dokáže Schwarzenberg znovu a znovu bagatelizovat.

Sám Schwarzenberg odmítl vloni vydat k policejnímu stíhání Vlastu Parkanou za její roli v kauze armádních letounů CASA. Byl to také on, kdo v Topolánkově vládě stáhl své původní (principiální!) připomínky ke korupční kauze Jiřího Čunka a posléze zahrál celou záležitost do autu. Pokud řada umělců označuje Schwarzenberga za morální autoritu, tak jsem žil posledních pět let nejspíš v jiné zemi než oni.

Sudeťácký advokát na Hradě? To snad proboha ne! (Haló noviny)

Jako opaření zůstaly tisíce Čechů při sledování prvního velkého televizního duelu prezidentských kandidátů před 2. kolem voleb. Karel Schwarzenberg zde totiž odsoudil poválečný odsun Němců a jeho strůjce dokonce označil za válečné zločince.

Ukázalo se tak v plné nahotě, že v blížící se volbě se nehraje jen o to, který stařík usedne na Hradě. Hraje se o celé poválečné uspořádání Evropy, i samu podstatu českého státu.

»Vždy jsem říkal, že to, co jsme v roce 1945 spáchali, by dneska bylo odsouzeno jako hrubé porušení lidských práv a asi by se tehdejší vláda včetně prezidenta Beneše ocitla v Haagu,« uvedl Schwarzenberg. Šokovaný Zeman ihned replikoval, že v Haagu je přeci soud pro válečné zločince a nemohl uvěřit, že Schwarzenberg za takového zločince právě označil prezidenta Edvarda Beneše.

Schwarzenberg však jen pokrčil rameny, za svým názorem si prý stojí. Ba přitlačil ještě na pilu, strůjce poválečného uspořádání označil nepřímo za nacisty. »Museli být nakaženi bacilem nacismu, když vyhnali své spoluobčany,« znělo sálem paláce Hybernia za bouřlivých ovací pražského pravicového publika, v němž nechyběla řada známých umělců.

Parkanová mimo podezření. I o to se prý Schwarzenberg z Hradu postará (Parlamentní listy)

Zvolením Karla Schwarzenberga českým prezidentem by dostalo postavení TOP 09 úplně jiné rozměry, protože hlava státu má spoustu možností ovlivňovat vnitřní politiku. Podle politologa Zdeňka Zbořila stačí připomenout Klausovo jmenování předsedy nevítězné strany premiérem po volbách v roce 2010 nebo Havlovu milost pro kamarádku z disentu z roku 1995.

Vítězstvím ve druhém kole přímé prezidentské volby by předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg dostal svou stranu na politické výsluní. „Mít za prezidenta předsedu strany, tak postavení TOP 09 dostane úplně jiné rozměry,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz politolog Zdeněk Zbořil. Je prý třeba si uvědomit, že není jen pánem na Orlíku, ale že je to i místopředseda vlády a především předseda strany TOP 09.

Volte Karla a Kalousek bude nejmocnější v zemi. Varování známého publicisty (Parlamentní listy)

„Miroslav 'Kalda' Kalousek je politický a obchodní génius. Pokud Nejedlý se Šloufem nevymyslí zázrak, definitivně se stává nejmocnějším mužem v zemi," je přesvědčen ekonomický publicista Miroslav Motejlek, majitel a vydavatel serveru motejlek.com. Miloš Zeman (SPOZ) sice zvítězil v prvním kole prezidentské volby, ale jen velmi těsně. Od druhého postupujícího kandidáta Karla Schwarzenberga (TOP 09) jej dělilo necelé procento hlasů. To z něj podle Motejlka dělá jasného outsidera pro druhé kolo. „Pokud Zemanovi kormidelníci Nejedlý a Šlouf nevymyslí zázrak, velkým vítězem prezidentských voleb bude Miroslav Kalousek, autor a majitel projektu TOP 09," tvrdí Motejlek.

TOP nemůžete myslet vážně! (mmister.com)

Proboha! Jak může vůbec někdo koketovat s myšlenkou, že by tuhle stranu volil? Stranu Miroslava Kalouska s figurkou Kchárla Schlafenberga v čele, jak se vyjádřil pan prezident. Nový bordel se starými kurvami, jak se vyjádřila lidová moudrost.

Vždyť na té straně není nic pozitivního, a to se nedá říct snad ani o socanech. Je to asi stopadesátá reinkarnace havlismu v naší zemi. Kdyby byl Václav Havel chlap, založil by si normální stranu a ucházel se s ní o podporu. Tenhleten partyzánský způsob je mi navýsost odporný, avšak musím uznat, že nepřátelské převzetí ODS se havlistům povedlo skvěle.

Miroslav Kalousek, někdejší předseda katolické KDU-ČSL (ačkoliv o něm každý věděl, že je bezbožný jako městská šlapka), nadále verbální antikomunista (ačkoliv vzpomeňme, jak po volbách 2006 oslavoval koalici s oranžovými a rudými komunisty), hulvát, opilec a člověk, kterého provází korupční skandály všude, kam šlápne.

No ale pojďme se ještě podívat na naše knížátko, miláčka médií.

Tohleto kníže Schlafenberg se vytahuje, že na politických jednáních spí. Cože?! Umíte si představit, že by se kdokoliv jiný vytahoval, že v práci spí? Navíc svému chlebodárci, což jsou v případě ministra a senátora daňoví poplatníci? Možná, že kdyby věčně nespal na Radě ministrů, věděl by, co se píše v Lisabonské smlouvě, kterou vlastizrádně v Lisabonu podepsal, poté ji protlačil českým parlamentem a ještě měl tu nehoráznou drzost přiznat, že pro Brusel jsme vlastně otroci (viz jeho příměr s chudou nevěstou, co se provdala k bohatému manželovi a nemůže si tedy vyskakovat, což řekl na půdě Senátu České republiky).

Schwanzenberg s oblibou označuje sám sebe za konzervativce. Cože?! Co je konzervativního na tom, že Česká republika jeho podpisem předala správu nad svým územím bruselským marxistům? Co je konzervativního na střídání stran jak ponožek? Co je konzervativního na tom, že v každém interview mluví jako dlaždič? Na knížeti je konzervativní nanejvýš ten jeho motýlek. O Schwarzenbergově konzervatismu čtěte dále zde.

Na Schwarzenbergově plakátu jsem se zase dočetl, že Češi mají úctu k právu jako holky z Perlovky. (Pro méně poučené čtenáře překládám: jako kurvy.) Vůbec velmi často se tady Havlův kancléř vyjadřuje pohrdavě o českých občanech. Jednou nejsme dost Evropani, podruhé nejsme dost pokrokoví a vadí nám, že cikáni dělají bordel, potřetí — považte — si myslíme, že Rychetský tu není od toho, aby svévolně rušil volby. No zkrátka podle jeho mínění jsou Češi zatracený ksindl.

Karl Schwarzenbeg: jsou to teroristé, ale... (Freeglobe)

Předposlední dubnový den si k nám U Dělového Kříže předvolebně přisedl senátor Karel Schwarzenberg, vůdce nové pravicové strany TOP 09, a co že prý bychom od něj chtěli slyšet. Jako členové občanského sdružení Přátelé Srbů na Kosovu jsme se ho proto logicky zeptali, co ho vedlo k uznání jednostranně vyhlášeného albánského Kosova.

Hned na úvod jsme připomněli, že Kosovo odmítly uznat nejen Slovensko, Rumunsko, Řecko, Kypr a Vatikán, ale i Španělsko, o velkých státech jako je Rusko, Čína či Indie nemluvě. Tak proč Česká republika?!

Pan Schwarzenberg nám vysvětlil, že "uznání není morální čin, uznání je uznání faktu" a prý podle mezinárodního práva "kosovská autorita" splnila předpoklady potřebné k uznání samostatnosti. Oním amerikanismem s "autoritou" měl na mysli teroristickou organizaci UČK úzce provázanou s obchodem s narkotiky, zbraněmi, bílým masem a lidskými orgány, největší mafiánskou síť v Evropě a (zatím) druhou největší mafiánskou organizací v USA.

Připomněli jsme mu rezoluci 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999, která Srbsku zaručila územní celistvost s tím, že část území (Kosovo a Metochia) budou dočasně pod správou OSN. Mimochodem, teprve po tomto slibu přestala jugoslávská armáda na Kosovu bojovat a území postoupila správě misi UNMIK. Zdůraznili jsme, že žádná jiná rezoluce RB OSN přijata nebyla. "Taky nemluvím o Radě bezpečnosti," zabručel pan bývalý ministr zahraničí, "mluvím o době, kdy ještě Spojené národy neexistovaly(!) Kdy se uznával stát? Stát se uznával nikoli jako teritorium, které samo o sobě vládlo, které území ovládlo a nastolilo tam pořádek..."

Skočili jsme mu do řeči: "Co myslíte tím pořádkem? Etnické čistky z let 1999 a 2004, kdy bylo vyhnáno přes 300 tisíc lidí, vypáleno 52 tisíc domů, zničeno 130 křesťanských kostelů a klášterů? Říkáte, že tam zavedli pořádek, ale i Hitler zaváděl podobné pořádky..."

Pan Schwarzenberg vztekle bouchl pěstí do stolu a vykřikl: "Můžete mne nechat domluvit? Skákáte mi do řeči!" Omluvili jsme se, byť mezi svými slovy dělal takové odmlky, že jsme 0byli přesvědčeni, že už domluvil.

Jen co se ale zase zklidnil, projevil znalosti, které "balkanologové" typu Matyáše Zrna nebo Filipa Tesaře nikdy nezískali, nebo je před českou veřejností virtuózně tajili. Ví například, že etnické čistky dělali Albánci na Kosovu i daleko dřív, tedy už v 80. letech, kdy vypalovali srbské domy. Poté prý tam ale nastolil "diktaturu tajné policie" zase Milošević, prohlásil Schwarzenberg a přešel ke svým zážitkům z Kosova právě z té doby: "Srbsko už nebylo schopné ovládat Kosovo, nemá na to sílu, aby tam mohlo vládnout. Ne ne, nemá na to sílu..."

"Takže vy jste před demokratickým Srbskem dali přednost narkomafii a zločincům, kteří dnes ovládají kosovsko-albánskou společnost?"

"Částečně ano. Mně nemusíte o lidech z UČK mnoho vyprávět."

Karel Schwarzenberg nám trochu vyrazil dech -- ví, že zločinci z UČK drží všechny hlavní a důležité posty ve strukturách samozvané Republiky Kosova, přesto navrhl české vládě mafiánské Kosovo uznat. Argument, že je to akt vážně ohrožující bezpečnost naší společnosti by pan asi senátor nepochopil. Raději proto vysvětloval, že srbští generálové byli "stejní hajzlové, stejní teroristi jako UČK", i když z vlastní zkušenosti víme, že ani řadoví kosovští Albánci ve vzpomínkách na tu dobu nenadávají na Jugoslávskou (srbskou) armádu, ale na srbské polovojenské organizace. Ty se objevily na Kosovu až během bombardování Jugoslávie letouny NATO, tedy v době, kdy jugoslávská federální vláda i srbská vláda, policie a armáda ztratily nad územím Kosova plnou kontrolu. A mnohé vraždy, které se tehdy odehrály na Kosovu, spíš ukazují na zinscenované provokace UČK. Ta jen pokračovala v tom, co se její velitelé naučili za občanské války v Bosně od bosenských muslimů a instruktorů z Al Kajdy. Opáčili jsme tady, že šlo o boj s teroristy, a jak známo, "s teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje."

Hříchy Karla Schwarzenberga (AC24 | Mgr. Pavel Lattner)

Protože čeští novináři nejsou schopní napsat o Vás pravdu a pouze Vám podlézají, i když by měli ve skutečnosti poukazovat na nemalé otazníky, které tu od roku 1989 v souvislosti s Vaším působením visí ve vzduchu, napíši tu pravdu o Vás já. A nebude to příjemné čtení.

Schwarzenbergovy restituce jsou stejně tajemné, jako ty Havlovy a čekají na to, až se tématu někdo chopí a pořádně je zmapuje. V zásadě jde o to, že Schwarzenberg neváhal podnikat neuvěřitelné právní kličky, aby podědil, co se dalo a zrestituoval, co bylo možné.

A tak zatímco byl v roce 1960 adoptován svým v Rakousku žijícím strýcem Jindřichem do hlubocko-krumlovské větve Schwarzenbergů, čímž se stal hlavním představitelem rodu a z chudého šlechtice zámožným mužem, protože o dvacet let později mohl dědit majetek v Rakousku, doma po "převratu" se zase hrdě hlásil k biologické větvi, kterou opustil (orlické), protože se zde nabízely pro změnu miliardové restituce.

Podle českého práva ale neměl na restituce nárok, pročež se Schwarzenberg neváhal o majetek soudit a podařilo se mu prosadit, že bylo upřednostněno rakouské právo. České právo totiž říká, že dědická práva po biologických rodičích adopcí zanikají, kdežto rakouské právo je umožňuje. Navíc byl Schwarzenberg adoptován jako dospělý, což české právo taktéž nezná. Neptejme se, jak se to stalo, ale soud si vyslechl znalce na mezinárodní právo a rozhodl se, že se bude postupovat podle práva rakouského. Schwarzenberg tudíž zdědil podstatnou část majetku konfiskovaného orlické větvi a činí si zálusk i na majetek zabavený na základě speciálního zákona "Lex Schwarzenberg", byť se věc komplikuje rodinným sporem s nevlastní (taktéž adoptovanou) sestrou Elizabeth von Pezold.

Aby mohl zrestituovat, musel i uplácet, jak později sám přiznal. "Nechme to být. Nešlo o nic velikého. Ale jiná cesta prostě nebyla. Bylo to k uzoufání. A po dvou letech, kdy se všechno zablokovalo... Nebyl to přímý úplatek, šlo řekněme o jistou protislužbu. V té době jsem ještě vůbec nebyl v politice. Dodnes z toho mám špatné svědomí," popsal po letech tento případ, když se "dobrovolně" přiznal médiím. Byla totiž volební kampaň a jistý deník chtěl z toho učinit velkou kauzu. Schwarzenberg ho předešel a raději se přiznal sám, aby ostří kauzy otupil.

Že by z toho měl špatné svědomí, tomu ale nevěřme. Schwarzenberg si totiž z ničeho nic nedělá. Nebyl to ostatně jediný mravní poklesek člověka, který se díky svému urozenému původu a majetku, kvůli kterému prý nemá zapotřebí v politice krást (říkají novináři), stal mediálně hýčkaným objektem se svatozáří.

Pochybnosti nad podnikáním Karla Schwarzenberga vyvstaly už v roce 1997, kdy Schwarzenbeg spolu se svým přítelem Zdeňkem Bakalou (Patria Finance) a francouzskou firmou Pernond-Ricard koupil v privatizaci karlovarskou Becherovku. Třebaže jejich nabídka byla až druhá nejvyšší, stát na dramatickém jednání vlády přiklepl firmu Schwarzenbergovi a spol. většinou jednoho hlasu. Pro hlasovali Schwarzenbergovi známí z ODA a KDU-ČSL.

Becherovce se ale příliš nevedlo a podnik, který měl v roce 1997 zisk 148 milionů, skončil za tři roky poté v mínusu až 140 milionů. Média tehdy psala o tom, že se Becherovka tuneluje státu před očima.

Podivně dopadlo i hospodaření Nadace Bohemiae. Karel Schwarzenberg, který si spolu s Miroslavem Kalouskem hraje na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 1992 založil, figuroval jako výkonný ředitel. Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem 3 milionů - na daních. Z velkolepého plánu pravdoláskařů (v nadaci figurovala i jména Vladimíra Dlouhého, Josefa Zieleniece, Michala Lobkowicze, Lucie Pilipové nebo Jana Švejnara), jak do České republiky lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic. Otázka je, zda to vůbec někdy bylo v plánu.

Jak poctivý Karel Schwarzenberg korumpoval, od Kalouska dotace dostal a uhlobaron Zdeněk Bakala byty OKD lehce zprivatizoval" (EUportal | Břetislav Olšer)

Karel Schwarzenberg ve druhém kole je jen ideální mediální pomstou Čechů za český vládní Augiášův chlév... Je to totiž ten ministr, co společně s Nečasovou vládou hlasoval pro církevní restituce, pro důchodovou reformu či pro zvýšení daní, zdražení léků i základních potravin. Ano, je to ten samý ministr, který zodpovídá jako člen vlády za Nečasův podpis amnestie. Nebýt podpisu Nečase, nebyla by ani amnestie. Kdo koho volil? Schwarzenberga nejbohatší Češi - Praha, Plzeň, Brno, Zemana ty nejchudší oblasti - Ústecko a Moravskoslezský kraj.

A jak dopadla Nadace Bohemiae? Karel Schwarzenberg, který si spolu s Miroslavem Kalouskem hraje na spořádaného hospodáře, v nadaci, kterou v roce 1992 založil, figuroval jako výkonný ředitel. Rok po svém založení přestala však nadace platit daně, aby poté skončila v konkursu s dluhem 3 milionů - na daních. Z velkolepého plánu (v nadaci figurovala i jména Vladimíra Dlouhého, Josefa Zieleniece, Michala Lobkowicze, Lucie Pilipové nebo Jana Švejnara), jak do České republiky lákat zahraniční investory, nezbylo vůbec nic...

Jak se lze dočíst na Wikipedii, v případě rybníku Ždír dodal svůj díl peněz (70 tisíc Kč), jímž byla dotace podmíněna, s měsíčním zpožděním a za toto pochybení mu byla Ministerstvem financí řádně vyměřena a následně vybrána sankce 60 tisíc Kč. Dlouhou dobu byl jediným vlastníkem společnosti R-Presse, která vydává týdeník Respekt, v roce 2006 však do dlouhodobě ztrátové společnosti vstoupil Zdeněk Bakala, který se stal v roce 2007 po navýšení základního jmění firmy majoritním vlastníkem (55,5 %). Schwarzenberg si podržel pouze menšinový podíl (44,5 %)… Kdo by nemiloval uhlobarona Bakalu, co de facto ukradl přes 40 tisíc bytů hornickým rodinám v Ostravě…

Karel Schwarzenberg se neobává, že by jej takové spojení mohlo poškodit. "To je od něj hezké, že mi poslal peníze. Každý ví, že se s Bakalou znám již mnoho let a že zrovna od něj půlmilionová částka není nijak ohromující. Jsem samozřejmě vděčný za každou podporu," řekl lámaným českým jidiš prezidentský kandidát. Zdeněk Bakala patří k vlivným osobnostem české podnikatelské scény, i když jeho pracovní aktivity se v současnosti odehrávají v zámoří. V minulosti ho s osobou Karla Schwarzenberga spojil premiér Petr Nečas, jenž v rozhovoru pro Respekt uvedl, že "kdybych byl předsedou TOP 09, řekl bych si v tomto předvelikonočním období, že Bůh mě má rád, protože veřejnost zná obsah hovorů mezi pány Bémem a Janouškem a nezná obsah hovorů například mezi pány Schwarzenbergem a Bakalou".

Kdo by neznal uhlobarona Bakalu, jehož jméno je skloňováno ve všech pádech s podezřelou privatizací Ostravsko-karvinských dolů (OKD). Podnikatel koupil roku 2004 skupinu Karbon Invest, pod niž spadalo například právě OKD. Do jeho vlastnictví tak připadlo 45 tisíc bytů, které Bakala veřejně slíbil prodat nájemníkům. Jenomže pak práva částečně převedl na subjekty s nejasnou vlastnickou strukturou a zřekl se zodpovědnosti za byty. Rozhořčení nájemníci zdůrazňovali, že Bakala učinil závazek nepřevést byty po dobu pěti let na třetí osobu. Byty však skončily ve vlastnictví jeho vlastní realitní kanceláře. Já na kmotra, kmotr na mě...

Kalousek a Schwarzenberg - drzost těchto zpupných šejdířů a šarlatánů už překročila hranici (EUportal | Dušan Streit)

Může ještě někdo trpět diagnózou TOP09? Normální strana všude v demokratickém světě by se takové zátěže sama zbavila. Jenže to by její předseda Schwarzenberg nesměl být stejný mravní mrzák. Zatímco Kalousek škodí hlavně dovnitř – nezapomeňme na 171 miliard korun církevních restitucí -, Schwarzenberg usilovně škodí České republice hlavně navenek. Podporuje neomylně všechno, co stojí proti našim národním zájmům. Docela jej charakterizují jeho přítelíčkové typu Thaçiho a Saakašviliho. Prostě vrána k vráně.

Dovedu pochopit, že tento senilní aristokrat mohl některým čecháčkům, kteří podléhají pozlátku „velkého světa“, připadat roztomile noblesní. Pod touto maskou trénovaného iluzionisty se však už mnohokrát projevila obdobná sprostota jako u Kalouska. Jen to u něj vyznívalo kosmopolitním snobům jaksi rozkošně. Koho nevarovaly červené ponožky, měl by si uvědomit, že jeho usínání při jednáních, dělá ostudu České republice.

Volíte Karla? Nezapomeňte, že pak volíte Kalouska, Drábka, Parkanovou, Hegera, Bessera a s nimi spojené škůdce (EUportal | Dušan Streit)

Zaplacená média a obří kampaň na sociálních sítích pak doslova vymývaly mozky. Z voličů se staly objekty této manipulace. Chápu sice mladé, že jim nekonvenuje buranství Zemana, ale měli by se zamyslet, zda ta tolik omílaná „noblesa“ Schwarzenberga jde dohromady s rolí fámula Kalouska (doma) a Bilderbergu (venku). Je to jen slupka opřená o aristokratický původ. Zajímavé, kolik lidí podlehlo tomu atavismu z těch, kteří jinak posuzování člověka podle rodičů a předků odmítají. Takový Martin Komárek je toho dobrým příkladem. Chtějí tito lidé opravdu volit ekoenergie, církevní „restituce“, změnu druhého pilíře ze zaručeného na nezaručený, zvyšování daní?

Lidé, zejména vy mladí, vzpamatujte se. Nenaleťte zase. Nedejte se namazat na chleba! Važte si specifik České republiky, opravdu stojí za to je nevyměnit za kosmopolitní bolševismus. Já budu volit se skřípěním zubů Zemana. Opačná alternativa je tak děsivá, že v tomto jediném případě je volba menšího zla opodstatněná. A nezapomeňte na Kalouska, Drábka, Parkanovou, Hegera, Bessera a s nimi spojené škůdce. Ostatně soudím, že Kalousek, který se teď za Schwarzenbergovými zády chechtá, by neměl mít zaručenu prezidentskou milost.

Ostrý senátor: Vlastizrádce Schwarzenberg chce vymrdávat s národem (Freeglobe | Lukáš Petřík)

Pussy Riot jsou štětky. Jaroslav Doubrava, který jindy nenechá na Nečasovi nit suchou, se ho tentokráte ale zastal. „Samozřejmě, že se u Pussy Riot jedná o vrchol nevkusu. Já sice nejsem věřící, ale takto urážet víru někoho jiného je odporné. Stejně tak je odporné znesvěcení chrámu sv. Víta. Ty bláznivé holky a Schwarzenbergovy nové kamarádky nejsou nic jiného, když to řeknu ještě slušně, coury, děvky a štětky. Ideologická vůdkyně Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová totiž souložila těhotná hromadně na veřejnosti a ještě se při tom natáčeli a fotili. Jmenovalo se to s odpuštěním "Mrdej za nástupnické medvídě". Schwarzenberg se patrně inspiroval a chce s odpuštěním vymrdávat s národem. Takže je aspoň vidět, jak to Schwarzenberg myslí se svou křesťanskou vírou vážně. Jde mu jenom o prachy, které jsou z církevních restitucí, ale urážení křesťanů mu nevadí. Já doufám, že Rusové si uvědomují, že Schwarzenberg je jenom směšná figurka, stárnoucí ušišlaný aristokrat, a nebudou ho brát vážně,“ zlobil se senátor Jaroslav Doubrava.

Havlovy duchařské seance s dalajlámou a humanitární bombardování: Stejně tak Doubrava souhlasí s Nečasem, že podpora tibetského dalajlámy ČR akorát poškozuje. „Sám jsem s Číňany v kontaktu a vím, jak moc jim to vadí. Hloupá podpora bláznivého Havlova kamaráda dalajlámy, se kterým patrně dělal Havel nějaké duchařské seance a společně obdivovali humanitární masakrování srbských civilistů, může ohrozit naše obchodní vztahy s Čínou a miliardové investice. Pan knížepán má miliardy, pan knížepán je za vodou. Jemu nevadí, že české firmy přijdou o kontrakty, lidé budou bez práce a nebudou mít co žrát. To mu je jedno,“ nebere si servítky senátor.

Domov důchodců pro Trauetenberka: „Radši by se měl snažit, aby nám tady Němci kvůli větrným elektrárnám nezpůsobili blackout. Lézt Němcům do zadku a poškozovat naše národní ekonomické zájmy, to panu sudeťákovi Trautenberkovi jde. To je jednání na hranici vlastizrady a patří před soud. Zvláště když je teď zřejmé, že státy EU jsou v bankrotu, zatímco Čína a Rusko na tom jsou relativně dobře a jsou potenciálem pro naše podnikatele,“ dodává Doubrava. Senátor má ale řešení, jak pomoci ministru Schwarzenbergovi. „U nás v Telnici jsme otevřeli nový domov pro důchodce. Tak bych rád nabídl panu Schwarzenbergovi místo. Tam by se mu dobře spalo. Nevím, jestli jeho kroky v zahraniční politice jsou spíše výrazem senility či vlastizrady, možná obojího, ale v domově důchodců by Schwarzenberg rozhodně napáchal méně škody než na ministerstvu.“

Propaganda knížete Schwarzenberga (Britské listy | Dominik Forman)

Karel Schwarzenberg je předsedou strany TOP 09 (přestože na to často zapomínáme, neboť jako šéf této strany vystupuje charakteristicky Miroslav Kalousek), která je jednou ze dvou řádně zvolených (byť ne vítězných) stran v současné vládní koalici. Je zároveň ministrem zahraničních věcí a prvním místopředsedou vlády. Z povahy věci těchto funkcí je tak Schwarzenberg plně odpovědný za vše, co tato vládní koalice za dva a půl roku svého vládnutí napáchala. Z těch nejhorších zákonů připomeňme církevní restituce, které v situaci, kdy chybí prostředky na vyplácení státních zaměstnanců, garantují církvím poskytnutí majetku (nikdy nevlastněného, pouze spravovaného) ve výši 150 miliard korun, druhý pilíř důchodové reformy, poplatný soukromým investičním fondům na úkor státem vyplácených důchodů, nucené veřejné práce, které podmiňovaly (neboť je ústavní soud zrušil) výplaty sociálních pojistek v nezaměstnanosti nebo zákon o S kartách, který nutí všechny ty, kteří pobírají jakékoliv dávky, příspěvky nebo důchody, mít zřízen bankovní účet u konkrétní soukromé instituce. Karel Schwarzenberg nejen že tyto destruktivní zákony nikdy nekritizoval, ale jako člen vládní koalice je podporoval a hlasováním je pomohl prosadit.

Další důležitou vizitkou, kterou je potřeba zmínit vzhledem k sociálnímu a věkovému charakteru většiny jeho podporovatelů, je (díky aktivnímu odporu akademické obce neprosazená) vysokoškolská reforma. Schwarzenbergova strana aktivně podporovala navrženou reformu, neboť jak stojí výslovně v programovém prohlášení vlády i v programu TOP 09, strana prosazuje přesně ta opatření (školné, omezený počet prestižních VŠ institucí, systém studentských půjček poskytovaných soukromými bankami), která se stala terčem kritiky v průběhu všech studentských protestních akcí. Strana, které je Schwarzenberg předsedou!

Proč bychom si neskočili, když nám pánbůh Karla dá (Britské listy | Milan Daniel)

Dodatečně dávám odpůrcům přímé volby prezidenta republiky za pravdu. Jen velmi talentovaný scénárista by dokázal napsat příběh prezidentské volby, v jehož finále by na jevišti stáli dva handicapovaní kandidáti, z nichž jednomu by slušel psychiatr a druhému gerontolog.

Ale máme je tady: Zemana, který pečlivě skrývá touhu po pomstě, k níž mu chybí poslední krok na cestě k moci, a švýcarského / českého Schwarzenberga, jenž by rád ozdobil rod dosud nedosaženým titulem prezidenta země, v níž má (také) své statky.

A nemají Němci pravdu? (Zvědavec | Alex Vrba)

Volbou Schwarzenberga česky mluvící masa pokračuje ve 23 letech pohřbívání české státnosti

Debilizace česky mluvící masy – neříkám úmyslně národa, ten už zde není - , naposledy vrcholící v ohromující porci hlasů pro kandidáta přímo ztělesňující porobu české vlasti a urážku našim českým předkům, dosáhla takového bodu, kdy je třeba si položit otázku, zda tradiční historické německé přezírání k českému živlu nemělo a nemá opodstatnění.

Co jsme my Češi vlastně dokázali za těch posledních 23 let, kdy zde máme „svobodu a demokracii“?

Zlikvidovat si ekonomickou základnu země a nechat si ji rozkrást, skoro všechny zbývající ziskově a produktivně zajímavé obory jsou v zahraničních rukách včetně sítě velkých bank a telefonních operátorů kromě několika energeticko-plynárensko-vodovodně-pojišťovnických státních, polostátních či veřejnoprávních molochů, kde si několik členů spřízněných s politickými mafiány a korupčníky rozdělují kořist, na kterou se pak skládají normální občané.

Schwarzenberg doporučil za šéfa TOP 09 Drábka a Kalouska (Britské liaty)

Rád by si vychoval nástupce, který by vedl stranu TOP 09 po něm. Schwarzenberg si představuje, že předá stranické žezlo a "půjde se procházet". "Je tam několik nadaných lidí... Jaromír Drábek, ten je vynikající. Ale uvidíme. Možná to bude taky (první místopředseda strany Miroslav) Kalousek," řekl ministr zahraničí.

O Zemanovi, Schwarzenbergovi a mafiánech (Zvědavec | Václav Kytička)

To všechno hlavní loupení se dělo dávno před nějakou opoziční smlouvou a v době než jsme se m18.1.2013y všichni místní konečně rozkoukali, jak se ten kapitalismus vlastně dělá, byly již klíčové majetky ČR v rukou cizího kapitálu. Proč není na školství, zdravotnictví, hasiče, policajty? Protože veškerý podstatný v ČR vyprodukovaný zisk je každý rok vysáván mimo naši zem. Jaké řešení navrhuje Schwarzenberg: Zavedeme školné, zdravotní poplatky, osekáme důchodce jo a jako ateisté budete vy Češi platit za trest ještě desátky církvím - starý rodinný závazek černoprdelníkům musí přece knížepán dodržet.

Pakliže se tak stane, skončí to tady katastrofou. Už nyní aby se bál člověk jít v noci parkem, že ho nějaký zoufalec v naprosto neřešitelné životní situaci vezme klackem po hlavě pro pár drobných. A navíc nezapomínejme na naši povinnou účast na nějaké té křížové výpravě za účelem odebrání strategických ekonomických celků místním domorodcům ve prospěch korporací, které tyto výpravy pravidelně pod pláštíkem ochrany lidských práv svolávají (pardon, teď se říká humanitární bombardování). Kdo tady vehementně prosazoval radar? Schwarzenberg na něj dokonce ochotně poskytl své restituované pozemky v Brdském lese!

Naproti tomu volbou Zemana existuje určitá naděje, že bude zachován sociální smír. Zdali se mu to povede nebo ne, je věc jiná. On alespoň hovoří tak, aby to mělo hlavu a patu. Někomu možná Zemanova mluva připadá nesnesitelně arogantní a samolibá. Prosím, to může být pravda. Ale je třeba poslouchat kdo co říká, a ne jakým způsobem to říká. Zeman by rád prosadil zdanění právě těch nejbohatších skupin a takto získané prostředky investoval do občanů státu, zejména do jejich vzdělanosti. Nejbohatší skupiny ale nejsou ředitelé místních poboček velkých firem, ale jejich v převážné míře zahraniční majitelé. Zeman chce zejména zamezit aby tito skuteční šéfové (skutečně bohatí) nemohli každý rok vyvádět svůj zisk z Čech někam za moře. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že takto získané peníze do státního rozpočtu se jako i nyní budou v úřednickém aparátu rozkrádat, a místní mafie se bude nadále snažit z tohoto takto navýšeného balíku získat co nejvíce pro sebe. Základní problém ale je, aby tady vůbec nějaké peníze byly. Omezit jejich rozkrádání je potom již věc z toho pohledu druhotná.

Zemanovo řešení je smysluplné a jde k podstatě věci. Zahraničnímu loupežníkovi je v principu naprosto fuk, co se zde bude dít, nežije tu s námi. S námi jsou zde pouze jeho dobře placení poskoci, které jejich šéfové ale kdykoli bez mrknutí oka odhodí. Takový poskok proto bude dělat cokoliv, aby se svému zahraničnímu panovníkovi zavděčil bez ohledu jestli je to pro Čechy dobré nebo ne. Český loupežník tady s námi žije a žit bude. Potom pokud tady bude chtít přežít, bude přece jenom nucen dodržovat jakási místní pravidla hry. Místnímu loupežníkovi bude vadit stejně jako každému z nás, že bez ozbrojené eskorty nemusí jeho vlastní potomci po ránu dojít bezpečně ani do školy, protože bude reálně hrozit, že narazí na někoho z armády zoufalců, kterému je již vše naprosto jedno, kdy jeho jedinou starostí bude otázka jak přežít další den. Proto když volit zástupce mafiánů, tak raději těch místních než těch z druhého konce planety, kteří k nám mají vztah pouze jako k účetní položce svého bankovního výpisu.

Karel Schwarzenberg je dobrý člověk? (Britské listy)

Tak proč sakra schvaluje důchodcům menší valorizaci důchodů, snižuje jim kupní sílu, ale i rodinám s dětmi, matkám samoživitelkám a dalším chudším vrstvám obyvatel (zvyšováním DPH), rozdává majetek církvi proti vůli většiny občanů a schvaluje řadu dalších zákonů, které poškozují občany české země, za kterou chce bojovat? ptá se Miroslav Daněk.

A proč, když prý je proti prezidentově amnestii, schválené premiérem Nečasem, v takové vládě i s celou TOP09 sedí? Vždyť to musí být proti jeho zásadám. Proč se nezachová jako „šlechtic“ a neodejde i s TOP09 z vlády?

Osobní zkušenosti s Karlem Schwarzenbergem (Britské listy | Václav Novotný)

Dovolil bych si reagovat článek "Karel Schwarzenberg je velký duch a má obrovské charisma".

Nevím, zda měl autor článku možnost mluvit osobně s panem Schwarzenbergem. Já vícekrát. Poprvé to bylo v osobním rozhovoru, kdy jsem se ho ptal, jak je možné, že Česká republika v OSN prostřednictvím MZV hlasovala proti přijetí usnesení o zákazu používání ochuzeného uranu ve vojenské munici. Z rozhovoru vyplynulo, že to prý spletl nějaký úředník. Na následující otázku, jak se nějaký úředník MZV dostal na jednání OSN a zda byl zmocněn hlasovat, již neodpověděl a odešel. Při projednávání církevních restitucí jsme vydželi s ostatními na galerii v Poslanecké sněmovně až do konečného hlasování, které proběhlo po půlnoci. Při odchodu pana Schwarzenberga z Poslanecké sněmovny mu byla položena otázka, jak je možné, že ještě před závěrečným hlasováním ( druhé kolo )k církevním restitucím byla v ČT zveřejněna zpráva, že u| Evropského dvora bude uplatněn požadavek k restitucím z maďarské strany. Odpověď pana Schwarzenberga byla: polib si.

JE MI ZLE, KDYŽ VIDÍM TU PODPORU SCHWARZENBERGA, TU PODPORU TOP 09, TU PODPORU KALOUSKA!!! JSME OPRAVDU NÁROD DEBILŮ (EUportal | z facebookových stránek)

Pokud si národe zvolíš to spící monstrum, pak o tobě ztratím další iluze a přestanu vést tuto stránku, protože veškerá činnost je pak zbytečná. Pokud volíte Schwarzenberga, pamatujte, že volíte Kalouska, volíte tuto vládu, volíte TOP 09, volíte církevní restituce, volíte S.karty, volíte vyšší DPH, volíte amnestii a propuštění zlodějů a tunelářů atd.

Volební divadlo – první kolo (Zvědavec | Vladimír Stwora)

Schwarzenberg je představitelem těch nejtemnějších zahraničních reakčních sil. Ostatně patří k havloidům, kteří jim také slouží do roztrhání těla. Nemá žádnou empatii, žádný vztah k našemu národu. Možná už tenkrát na schůzce Bilderberg byl seznámen se svým úkolem a byla mu slíbena všemožná podpora. Zbývá jen doufat, že „nebude vyhrán“ a pokud ano, že se matka Příroda pokusí napravit chybu lidí. Postupující demence a věk jsou toho příslibem.

Okamura měl ve skutečnosti ještě štěstí, jiní politikové, kteří také chtěli dělat nezávislou politiku podle zdravého rozumu a podle toho, co si přejou lidi, dopadli hůře. I jejich země. Namátkou takový Lukašenko, kterého sepsuli tak, že by si od něj pes kůrku nevzal. A pokud chcete příklad krajního řešení, tak takový Jásir Arafát, Jörg Heider, Muammar Kaddáfí nebo ze současnosti Hugo Chavez, že?

Místní opice můžou rozhodovat o drobnostech, ale ne o věcech významnějšího významu. Dokonce ani o výši daní ne. Postup je identický v jakékoliv kolonii. Loutky plní rozkazy a za odměnu je jim dovoleno brát si část ostříhané vlny ovcí. Páníčky zajímá jen výše výpalného a jeho včasný odvod a plnění role přitakávačů. A to, aby byl systém a odvod dávek udržitelný, tudíž aby se to se stříháním a oblbováním nepřehnalo. Všechny šarvátky opic v aréně místního politického cirkusu jsou jen o tom, která z opic se dostane dočasně k tý bedně banánů, která je jim zahraničními páníčky přidělena za hraní role bílého koně...

Z diskuze tamtéž:

Trapný cirkus jménem Česká republika a její národ by měl být ukončen, a území rozděleno mezi sousední státy. Nic jiného si většina lidí této země, jsa korunovanými hlupáky, nezaslouží. Bez jakékoli diskuse jsme nejhloupějším národem Evropy a možná i světa. A snad jedině zánik a rozptýlení může ukončit a smazat tuto hroznou hanbu, protože není hloupějších lidí a větších pitomců. Stydím se za vás, moji čeští spoluobčané, kteří jste sice nespokojeni se současnou vládou, ale jako prezidenta byste si zvolili jednoho z jejích nejneschopnějších členů, který s tím vším nemá nic, ale vůbec nic společného... Nekonečná lidská hloupost, větší než celý vesmír, se manifestuje zde, ve skutečném Kocourkově. Jak rád bych ze sebe setřásl (kdyby to jen šlo) své spojení s národem, za který se tak stydím. Proč jen ta karma, která mně nutí zažívat důsledky vašeho hlupství na vlastní kůži spolu s vámi! Aspoň tedy, že nejsme národem vrahů, ale jen hlupáků!

Mám stejný názor a nejhorší je, že jakékoliv vysvětlování (osvětlování?) je marnost, marnost, marnost! Ať si národ neztěžuje, má (a bude mít) co si zaslouží! Volila jsem Bobo (po volbách to národu řekla jasně), teď nezbývá, než volit Zemana. A jak říká autor článku - věřit, že v opačném případě se postará příroda. Umělci a studentíci, jejichž rozhled sahá maximálně k tomu, aby drželi hladovku proti komunistům, dokonávají listopad 89. A zbytek národa si myslí, že jde o boj levice - pravice a za humna nevidí...

Mám naprosto stejný pocit rozhořčení jako Vy a ze stejného důvodu,ale pořád jsem doufal,že už konečně ta tupá hovada začínají chápat.Teď už ne......marnost nad marnost.....

Po narcistovi by následoval dement. To je jen třešnička na dortu. Nárok na další existenci tento národ poněkud automaticky ztrácí snižováním porodnosti. Důvod je jedoduchý. Tento národ je nejposlušnější na světě, už dle Freudovo typologie jde o výrazně anální typ. Poslušný člověk šuká, jen když je to velice slušné a smí se to a má to požehnané od boha a také orazítkované. A opravdu slušný nikdy nešuká a už vůbec nikdy neonanuje. Bonuskem navíc od tohoto národu je, že čerstvou matku odsuzuje do naprosté sockovitosti, pokud nemá chlapa s příjmem na udržení normálního chodu doma-ctnosti. A takovejch je asi málo přes 5%. Jde o doktůrky, bankéře, zkrátka o ty nejlepší a nejchytřejší, kteří pochod národu doprdele jen urychlují. V jejich řadách je naprosté minimum výrazných osobností, protože to jsou opět jen obyčejní vlezprdelky.

Podařilo se jim veřejnost (= v tomto případě náctiletá třeštidla, mlamojové a sufražetky typu Peake, třicátníci až čtyřicátníci z oblastí s dobrým platem /Kolínsko, Plzeňsko, stř. Čechy/, snad i staré babičky /von je ten Schwanzenberg taky starej, tak ho budu volit/ --- o Praze - škoda mluvit! ---) přemluvit, aby volbu prežidenta vnímali jako souboj komunismu versus pankáčství, takže výše zmínění zhusta volili jakousi zkostnatělou feudální zkamenělinu nejasného původu, která je i pro každou novodobou havlisticko-ňúejdžovskou špatnost ve jménu pravolásky, čímž má být ukrutně "in".

Nedošlo jim, chudákům, že jsou to přitom oba stejný dědci, kteří dávno nemají v politice co pohledávat.

Škoda slov. Snad jen, že ke druhému dějství šaškárny se nechystám. Nebyl jsem hrdý na to, že jsem volil T. Fischerovou, teď jsem hrdý jen o trochu víc. Víc jsem asi udělat ani nemohl, abych ukázal, co si o tzv. "přímé" prezidentské volbě myslím.

Děcka z fejsbuku, zvolte prosím národu toho zednářskýho feudála, nějak mi poslední dobou schází větší bizzare. Dík.

Bude zajímavé sledovat nadcházející hysterii. Sympatizátoři přejetiny budou rýt do Zemana co to dá, že má vypitý mozek a tisíc vykřičníků k tomu; pleistocén se sklony k hibernaci bude veleben a vychvalován do nebes umělci, lékaři, bývalými sportovci, současnými židy a budoucími Číňany.

Domnívám se, že bude - s přehledem - zvolen Zeman, ale ten ozón trpanosti, než se tak stane, bude omračující. Agónii zakončí komentátor Komárek smířlivým konstatováním, že starý kníže může být rád, že je rád, a že Zeman vlastně taky není špatnej, protože není vůbec levičák a aji ten Írán by humanitárně zahnal do moře, a proto Český národ nezahyne. To bude celé.

Kdyby byla Praha jen o trochu větší, Schwarzenberg by vyhrál. Těsně před Hitlerem.

Neúčastnila jsem se té frašky, není to můj stát, jen země, ve které jsem se narodila a ve které žiji, má smůlu, že jí vládne parta lumpů. Myslím, že jsem ani chvíli nevěřila, že by se stal presidentem slušný člověk, lidé chtějí hry, tak proč jim je nedat? Skutečnost mi dala za pravdu. Ani Zeman, ani kníže nikdy nebudou mými presidenty, jen užiteční idioti, něco jako Jelcin v Rusku. Stejně jako celý tento stát, pro mne je to parta lidí, kteří ničí tuto zem a snaží se zlikvidovat i její národ, nic víc, nic míň. A máte pravdu, tenhle Absurdistán bude člověk, jako je kníže, a Zeman zesměšňovat ve světě stejně jako opilec Jelcin, jen důsledky jejich konání pro nás budou stejně bezútěšné, jako pro Rusko v té době. Mívala jsem ráda pana Svěráka, teď vím, že se ničím neliší od hlupáků, kteří lezli do zadku Sovětům, jemu ale voní ten zadek americký.

Ministr zahraničí Schwarzenberg uznal Kosovo jménem České republiky aniž se kohokoliv ptal. A vy pitomci v Česku jste nešli demonstrovat a prostestovat. Albánci tak ukradli Srbům kus území. Až se vám, vy pitomí Češi, budou nastěhovávat Němci a Židé do České republiky, průmysl už mají, a zabírat stále více pozemků, tak vás nakonec vystěhují i z vlastních bytů. Že celé Německo bylo kdysi slovanské, a že Jindřich Ptáčník a další němečtí vůdcové, knížata a králové vyvražďovali celé kmeny - například Obodrity - to je vám u prdele. Pitomí Češi. Pitomí Češi, kteří volili Schwarzenberga.

Zcela s vámi souhlasím! Mám podobné pocity jako vy. Otroctví přichází a vykořenění národa pokračuje. Schwarzenberk, aniž by se kohokoli ptal, podpořil také jménem ČR -Pussy Riot. Skupiny Femen,Vojna a Pussy Riot jsou uskupení bojující za práva homosexuálů, transsexuálů a okrajově za rovnoprávnost žen. Jsou to skupiny podporované i řízené Západem. Mimoto, členové těchto skupin jsou všichni do jednoho mladí a hezcí lidé. To nemůže být náhoda. Naděžda Tolokonniková,lídr Pussy Riot,má za manžela (Pjotr Verzilov,člen skupiny Vojna)s kanadsko ruským-občanstvím a sama Tolokonniková tak po několika letech získá právo na kanadské občanství. Např.: V roce 2008 veřejně v biologickém muzeu s transparentem "Jebe za nového medvídka" prováděli skupinovou soulož,Tolokonniková byla v devátém měsíci těhotenství a týden na to porodila. Od té doby bere svou dceru na všechny akce. A podobných akcí je celá řada.

Dle televize tohoto černokněžníka prý s rozvahou volili především vysokoškoláci.

Spal, alebo chlastal. Omnoho vacsi problem ovsem je, ze jeden ma chut utocit na Iran a druhy zase kradnut a zaroven definitivne odovzdat CR pod cudzi (bruselsko-izraelsky) patronat. Toto je objektivny problem, nie spanie a chlastanie.

Češi volte herr Karl von Schwarzenberg a bude tu ráj - ale pro Němce. Volte herr Karl von Schwarzenberg, už podle jména je to přece "čecha jak poleno". Naši hymnu umí jako když bičem mrská. Má soucit s chudými a všechno okamžitě zlepší. Proto je předsedou jedné ze dvou hlavních stran současné koaliční vlády, která přivedla tuto zemi k totálnímu úpadku. Takže tu slibovanou změnu politiky, která nás přivede do ráje na zemi aby začal dělat napřed sám u sebe. Ihned po zvolení jistě vyhodí z funkce Miroslava Kalouska, rozejde se s ODS, naučí se česky, neusínat na veřejnosti a srozumitelně artikulovat. Potom zruší Benešovy dekrety a rozparceluje ČR mezi Rakousko a Německo. No a tím tady definitivně nastolí ráj na zemi.Ovšem jenom pro Rakušáky a Němce a na náš účet. Češi tu budou dělat jen poskoky a lokaje novému panstvu. No řekněte, není to úžasné.....

Náhodou jsem byl ve volební komisy. Asi 700 voličů volilo 24% Zemana a 23% knížete. Vedle mě seděly 3 slečny kolem 20 let. Jejich názor: Kníže je ten nejlepší, má největší zkušenosti, zná ho celá Evropa ..... Jakou koliv kritiku neuznaly a když jsem řekl, že překročil Benešovy dekrety, že si nahrabal nezákonně majetek, tak nevěděly nic o dekretech. To je dnešní mládež. Stydím se za ně.

To je na tom to tragické - že média tvarují vojební klání jako souboj starého bolševického dinosaura Zemana versus nového svěžího pětasedmdesátiletého feudála.

Viete moji milý Český susedia, nechcem sa do vás nejako navážať a ani zo seba robiť mudrca na českú históriu. Žiaľ je v celku zjavné, že prevažne hlavné mestá ako aj vašej aj našej krajiny, postrádajú nejaký hlbší kritický nadhľad a zrelé povedomie na súdobí aj historický sled udalosti v oboch našich krajinách. Nie že by sa vôbec dalo ešte rozprávať o politickej inteligencii obyčajných občanov. Predsa len mi to nedá, ale ako si národ môže voliť do svojho hradu takú ozrutu ako je božský fuhreh Karl? To už len ten prirodzený inštinkt plemena Českého by sa malo štítiť akéhokoľvek Osteraicha so svojimi koreňmi a DNA prepojeného s Habsburgovcami. Pokiaľ je to plemeno zdravé, bratia Česi, a o Prahe sa to proste určite nedá povedať.

Byla jsem u voleb a nestačila jsem se divit co českému národu stačí aby volil toho starého slintu,prý "takovej srandovní pán a docela milej"a taky je až s podivem jak málo lidí ví o jeho počínání,tak třeba jeho restituce:proč by dával úplatky on to nepotřebuje má peněz dost.Jestli vyhraje tyhle volby,tak snad aby člověk balil kufry a pryč z téhle země,ale kam,když celá Evropa je ve srabu díky EU,pro kterou jsem nehlasovala? Prostě zabedněnost tohoto národa mi bere dech,co se ještě musí stát aby se lidem otevřely oči???

Neříkám, že u nás není manipulace s hlasy možná, ona je totiž "v případě potřeby" v ČR dokonce jistá, ale když to vezmu podle jen svého okolí, tak Šajznberk ty hlasy skutečně dostal a manipulace s hlasy asi ani nebylo třeba. Volili ho totiž snad všichni... A mám takovou obavu, že to druhé kolo vyhraje. Má totiž na své straně mladé pravicové fanatiky, kterých je mezi lidmi ve věku 18-40 let dle mého odhadu tak 95% (alespoň v Praze) a to jsou ti nejvzornější voliči. Těm můžeme děkovat za dvě poslední "vlády", za Kalousky a Drábky, za neustále ty samé zloděje na svých místech, a bohužel jim poděkujeme i za Schlaffenberka na Hradě. Jak rád bych se mýlil..

Ono se to divadlo totiž zase redukuje na boj mezi tzv. "pravicí" a tzv. "levicí", který známe z parlamentních voleb, kde jediný možný kandidát pro pravici, neboli mladé, zodpovědné, úspěšné, yntelygentňý, cool, in, trendy, fejzbůk, angažované voliče je nyní Šajznberk, i kdyby při novoročním projevu mladicky usnul nebo se při něm posral, kdežto Zeman je tu pro ty nezodpovědné hloupé levicové socky, lůzry, příživníky, báby a dědky... (Tento odstavec je jen taková moje malá sonda do "mysli" průměrného voliče Šajznberka.)

Ono je jedno, kdo tam bude, krást se bude dál, všichni kandidáti byli v "jednom klubu", dva nyní důležití tuplem, ale přece jenom, když už, tak Šajznberka opravdu ne, ten Zeman alespoň umí mluvit dobře česky a neusne uprostřed věty a pokud se někde v zahraničí poJelcinovsku veřejně neožere, ostudu nám dělat nebude.......

Začínám souhlasit s panem editorem, že Okamura byl vyšachován záměrně.

Ten, kdo volí senilního a uslintaného Scheisenberga, který je navíc místopředsedou současné zkorumpované a loupeživé vlády, jako změnu a záchranu situace v naší zemi, musí mít v hlavě taky pěkně nakakáno. Ale Češi vždycky rádi ohýbali hřbet před vrchností a byli dobří lokajové a vlastizrádci. Nic se nezměnilo.....

Podle mě byla T. Fišerová jediným jakžtakž vhodným kandidátem, ale nečekal jsem, že by se jí od zmršeného obyvatelstva českých zemí dostalo větší podpory. Ovšem na druhé straně jsem nečekal až takovou podporu pro polodementního degeneráta nad hrobem, který je navíc jedním z hlavních škůdců v zemích Koruny České.

Co jsem v praci zaslechl, tak vsichni volili Schwarzenberga. Pro uplnost se jednalo o nasledujici vzorek: programatori, cca 25-35 let, prijem dost slusny aby politiku neresili, ve volnych chvilich si otevrou maximalne idnes nebo novinky. Schwarzenberga volili nejspis proto, ze to 1)neni socan a 2)prijde jim nejvice zabavny. Zkratka naprosto tupe stado. Urcite bych take nepodcenoval socialni site, kde KS naverboval podobne smyslejicich idiotu minimalne desetitisice.

Nezákonným prolomením Benešových dekretům v jeho a Havlovo případě, na rozdíl od tisícovek jiných restitučních nároku jiných rodin, na kterých byly Benešovi dekrety aplikované, získal rodinné majetky předků z jiné větve Schwarzenberků, než té z které původně pocházel. Získal sice nehnutelnost restitucí , ale nadále smrděl grošem. Proto vymysleli spolu s pozdějším uhlobaronem Bakalou tunel do Českého "stříbra" . Dali si s Bakalou nominovat do dozorčí rady státní Karlovarské Becherovky, kde si připravili její privatizaci. Založili akciovku SALB a z fabriky na výrobu likéru potichu udělali státní akciovku a po dobu jedné přestávky v České sněmovně předložili poslancům na schválení privatizaci fabriky na svojí firmu SALB, přičem nikdo netušil, kdo je za touto firmou. Bez toho, aby za privatizované akcie Becherovky zaplatili jim bylo umožněné následně akcie předat velké nadnárodní společnosti Pernod Ricard a až potom uhradili směšnou privatizační částku. Český stát tak přišel o víc jak 2 miliardy od Pernodu, které si rozdělili Bakala a "kníže" . Až tady získal kníže cash. Kníže si dopřává mimořádnu podporu českých médií i se svojí TOP 09, kde hraje prim Kalousek, dovolím si tvrdit národem nejvíc nenáviděný politik známý svými kauzami rozkrádání státu a svými alkoholickými excesmi. Účasti na Bilderbergských schůzkách se Schwarzenberg zařadil, je typickým eurohujerem, na rozdíl od jiných českých politiků. Tento Karel "Cimmemann" ležící spící , nedostudovaný hajný by těžko dostal ode mne místo hajného ve vrbovém háji, natož to ještě hlas v prezidentských volbách.


Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 21 ledna 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: