WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Zákon na ochranu dětských obětí aneb proč v USA zuří


Jedna z reakcí Ruska na tzv. zákon Magnitského v podobě tzv. „zákona Dimy Jakovleva“, schváleného ruskou Dumou, vyvolala na Západě vlnu rozhořčení. Pokusme se rozebrat příčiny. V současnosti se na Západě takzvaná „adopce“ ruských dětí zvrhla v obyčejný byznys s ročním obratem více než 10 miliard dolarů. „Adopce“ je čím dál těsněji spojená s kriminálním podsvětím, které se snaží vydělat za každou cenu. Děti se jednoduše prodávají (doslova) a nikoho nezajímá jejich další osud.

Zatímco ruští vyšetřovatelé hledali zmizelé děti v Římě, Neapoli a Janově, italský ministr vnitra Roberto Maroni vystoupil se senzačním prohlášením, že 1260 ruských dětí zmizelo na soukromých klinikách pro transplantaci orgánů. Transplantologie se stala medicinským oborem ke konci roku 1980 a asi od roku 1990 se začalo s orgány obchodovat. Doba se shoduje se začátkem masivního vývozu ruských dětí na Západ. Nelegální trh přináší organizátorům pohádkové zisky. Například srdce se „na trhu“ prodává za 160 tisíc dolarů, játra za 60 až 150 tisíc, slinivka za 45 tisíc, ledviny za 10 tisíc. Podle dostupných informací je dodávka orgánů do zemí „zlaté miliardy“ kontrolována zločineckou organizací ze Západní evropy. A stovky a tisíce ruských dětí, každoročně beze stopy mizejících nejen v Itálii – to je jen kapka v moři hrůzného krvavého byznysu.

Celý text (Zvědavec)


Autor: Nikolaj Mališevskij

Datum: 21 února 2013

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: