WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Balada pro blázny: Sankce proti Rusku zaplatí český daňový poplatník, vláda chystá novou daň za ropnou bezpečnost. V Lukoilu si ťukají na čelo, Babiš se napakuje na řepce do paliv, občan je za idiota!


Otočíte knoflíkem na sporáku a nic. Plyn nebude. Hrozivá představa, která ale bude spíš mít jinou podobu. Otočíte knoflíkem a plyn bude, ohřejete si gáblík, ovšem až vám přijde účet za plyn, zjistíte, že drasticky podražil. No jo, zemní plyn z Norska není nijak levný. A tak sednete do auta a jedete k pumpě a tam fronta jako blázen. Ne, ta fronta tam není kvůli nízké ceně, ale kvůli přídělovému systému. Vláda totiž uvalila na strategické zásoby ropy speciální režim, kdy produkty vyrobené z ropy, tedy i benzín, budou podléhat přídělovému systému. Bingo! Naši západní spojenci nám poradí, nebojte, oni už jednou ropnou krizi zažili, a to v 70. letech, když si západ znepřátelil své ropné arabské kamarádíčky v OPECu. Socialistického bloku se to nijak významně nedotklo, protože ropu jsme získávali od Sovětského svazu. Ovšem zažili jsme uhelnou krizi, ale to bylo z jiných důvodů. Avšak ropná krize dnes může znamenat paradoxně i výhru. Pro někoho. S velkou radosti zatleskají pěstitelé řepky, kterým v důsledku ropné krize vlády jednotlivých zemí povolí vyšší povolené procento ethanolu v palivech. Babišův Agrofert tak bude mít žně, obrazně i doslova!

Ale nejdůležitější fakt je, že pokud uvalíme na Rusko sankce a přestaneme na jeho trh dovážet naše zboží, produkty a služby, tak se stane hrozná věc. A toto si prosím uvědomte: V tom samém okamžiku, kdy jakákoliv naše nebo obecně západní firma uvolní tržní prostor v Rusku, v tom okamžiku toto místo obsadí firmy z Číny! Kde se vyrábí spotřební produkce? V Číně, nikoliv v Evropě. Kde se vyrábějí počítače a laptopy a pokročilé technologie, o kterých hovořil Obama, že jsou zahrnuty v sankcích? V Číně! Kde se vyrábí spotřební zboží pro uspokojení potřeb ruských občanů, aby neměli prázdné regály v ruských obchodech? V Číně! Proboha, přestaňme si v Evropě hrát na něco, co nejsme! Rusko nás nepotřebuje ke svému životu a prosperitě! Když my neodebereme plyn nebo ropu od Ruska, odebere ho některá ze zemí skupiny BRICS, s Čínou na prvním místě. Celé je to naprosto úchylné, sankce totiž nic neřeší a řešit nebudou!

Celý text (Aeronet)


Autor: VK

Datum: 2 srpna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: