WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Nenávist Čechů vůči Rusku je přímo úměrná jejich vzteku na Putina, že má na rozdíl od Zaorálka, EU, NATO a USA pravdu. Během příštích tří let ztratí dolar většinu své dosavadní hodnoty


Nesmyslný trest USA vlastně jen urychlil záměr prodávat (a kupovat) své produkty a komodity, včetně ropy, za rubly, nikoliv jako dřív za dolary. Putin tento krok už připravoval už dávno; šlo o způsob plateb v rublech zcela nezávislý na dolaru a chráněný před ničivými spekulacemi velkých finančních institucí Západu. Sankce byly uvrženy na ruské finanční úřady, včetně banky Russia... Russia se proto stala první ruskou bankou, používající výhradně ruský rubl. Před ústředím banky Russia v Pereveděnskem Pěreuloku v Moskvě byl vztyčen obrovitý symbol zlatého rublu, aby „symbolizoval jeho stabilitu a podloženost zlatými rezervami,“ citovala oficiální agentura Itar-Tass činitele banky, kteří jen de facto zužitkovali dávný nápad libyjského vůdce Kaddáfího, co chtěl zavést "Zlatý Dinár". Rusko by ve své současné fázi vývoje nemělo záviset na cizích měnách; jeho vnitřní zdroje tak míní učinit vlastní ekonomiku nezranitelnou. Lákavá představa, k jejíž realizaci však zbývá ještě dlouhá cesta...

Nechci být špatným prorokem, ale během příštích tří let ztratí dolar většinu své dosavadní hodnoty. A máme zde rovněž BRICS - ekonomický a politický protipól USA a EU, které tvoří pět států Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika, vzájemně úzce spolupracují v oblasti ekonomické, politické, ale také ve vojenské. Čína se navíc může stát prvním zahraničních zákazníkem, který koupí nejmodernější ruský systém protivzdušné obrany S-400 Triumf. Ten zatím Moskva předváděla jen na slavnostních přehlídkách. Ale zásadní souhlas s prodejem S-400 Číně již udělil prezident Vladimir Putin, uvedl ruský list Kommersant.

>BRICS si klade vysoké ekonomické i politické cíle. Společné Rusko-čínské vojenské cvičení, které bylo ukončeno 15. srpna 2013 hovoří o velmi úzké spolupráci těchto velmocí. Jaké jsou dodatečné rezervy MMF, Ruska a Číny? Současné rezervy MMF činí pouhých 400 miliard dolarů. Pro srovnání, rezervy Ruska přesahují 500 miliard dolarů, a rezervy Číny – 3 biliony. Může se stát, že MMF už nebude vůbec potřebný. A fakt, že Rusko bylo vyloučeno z G8, je v této fází jen směšná epizodka... Zatímco Západ usilovně pracuje na odcizení a izolaci Ruska všemi diplomaticky možnými způsoby, Rusko zase zrovna tak usilovně pracuje na posílení svých vazeb s Čínou. Nejdůležitější společnost celé Evropy, Gazprom, se připravuje oznámit dokončení „svatého grálu“ mezi dohodami o dodávkách plynu do Pekingu.

Celý text (EUportal)


Autor: Břetislav Olšer

Datum: 09 dubna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: