WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Bohuslava Sobotku dohnala minulost. Jeho výmluvy připomínají ze všeho nejvíce výmluvy Hurvínka přistiženého při zlobení


Jakoby Bohuslava Sobotku dohnala jeho minulost "úspěšného" ministra financí. Nejen, že za dob jeho vládnutí vznikaly neuvěřitelné schodky při nebývalém, až sedmiprocentním růstu HDP a spřáteleným podnikatelům byly odpouštěny miliony na pokutách a nedoplatcích. Měli bychom se ptát, zda kauza OKD přinesla kromě Bakaly zisk ještě někomu jinému. O kauze OKD toho bylo napsáno hodně, psal jsem o tom v minulosti i já. Ve zkratce, v roce 1998 ovládla OKD firma Koláčka, Otavy a Przybyly Karbon Invest. V roce 2004 prodala Grossova vláda Karbon Investu státní minoritní podíl za 4.1 mld korun (šlo o 45.9% akcií).

Za prodej byl odpovědný ministr financí Bohuslav Sobotka. V ceně byly i byty OKD, každý v hodnotě 40000 korun za byt. Z 32 dceřinných společností byly oceněny jen 3. Podle následných odborných posudků, mělo OKD hodnotu 22.4 mld korun, státní podíl tedy tvořil přes 10 miliard. Některé posudky ohodnotily OKD až na částku převyšující 40 miliard korun. Připomínám, že kauza OKD byla na stole už dávno a nynější aktivity novinářů z MF Dnes nelze spojovat s osobou vlastníka Andreje Babiše, protože tento deník psal o OKD dávno předtím, než si Babiš vzpomněl, že by si chtěl ke snídani koupit noviny.

Celý text (EUportal)


Autor: Rudolf Polanecký

Datum: 12 dubna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: