WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Zlom: Čína prohlašuje Írán za „strategického partnera”


V pondělí se podle čínských státních médií Čína s Íránem dohodly na hlubších bezpečnostních vazbách. Prohlášení přišlo po schůzce mezi čínským ministrem obrany Chang Waquanem a jeho íránským protějškem Hosseinem Dehqanem. Podle Reuters, která citovala zprávu tiskové agentury Xinhua, řekla Čína, že bilaterální vztahy "zůstávají pozitivní a stabilní, což vystihují četné výměny na vysoké úrovni a prohlubující se vzájemná politická důvěra." Reuters rovněž citovala Changa říkat, že on osobně "věří, že přátelské vztahy mezi těmito dvěma zeměmi stejně jako ozbrojenými silami budou posíleny," což je důsledkem "nárůstu vzájemných návštěv a spolupráce v osobním výcviku mezi ozbrojenými silami." Podle íránské novinové zprávy Chang rovněž řekl, že Čína na Írán pohlíží jako na strategického partnera. "Vzhledem ke společnému hledisku Íránu a Číny na mnohé důležité politicko-bezpečnostní, regionální a mezinárodní záležitosti, vnímá Peking Teherán jako strategického partnera," citovala tisková agentura Fars prohlašovat Changa, který je vnímán, jako že má úzké vazby s vojsky íránských Revolučních gard.

Celý text (Dôležité.sk)


Autor: Překlad: Miroslav Pavlíček, zdroj: thediplomat.com

Datum: 22 května 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: