WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Čína varovala Evropu


Čína oznámila, že na cestu do Německa a Itálie se chystá premiér Státní rady Li Kche-čchiang, a současně upozornila Evropu, že další pokusy znesvářit Čínu s Ruskem jsou bezperspektivní. Peking je připraven využít jakýchkoli naskytujících se možností pro podnikatelskou činnost na ruském trhu na pozadí zhoršujících se vztahů Evropské unie s Ruskem. Prohlásil to velvyslanec ČLR v Německu týden před schůzkou Li Kche-čchianga s Angelou Merkelovou.

„Máme velký zájem o velice těsné ekonomické styky s Ruskem“, zdůraznil velvyslanec. „Přejeme si, aby se vztahy mezi Ruskem a EU zlepšovaly. Když se ale objeví možnost prohlubování spolupráce s Ruskem, proč bychom jí nevyužili? To je přece jasné. Nebyli jsme to my, kdo konflikt začal“, ironicky a otevřeně zdůraznil velvyslanec. Podobný způsob jednání není ostatně čínským diplomatům vlastní. Z Německa tedy vyslala Čína Evropě jasný signál – obsadí místa Evropanů na ruském trhu, která se uvolnila v souvislosti se sankcemi vůči Rusku.

Celý text (Hlas Ruska)


Autor: Nina Antakolskaja

Datum: 11 října 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: