WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Dmitrij Minin: Válka zazobanců, zakuklení sponzoři


Ihor Kolomojskij a stěhováci „země zaslíbené“: Občanská válka na Ukrajině stále běží, mezi „oligarchicko-politickými klany u moci však už propukají tvrdé rozbroje o kůži neskoleného medvěda“. O „bohatství Donbasu i nadvládu nad celou Ukrajinou“, píše Dmitrij Minin. Petro Porošenko a jeho anturáž v „zajetí sebeklamu, že dobytý prezidentský post otevírá neomezené možnosti totální vlády nad zemí, narazili na ambiciózní chamtivost jiného oligarchy – Ihora Kolomojského. Na Ukrajině třetí v pořadí co do velikosti majetku (Porošenko figuruje až na samém chvostu prvé desítky ukrajinských zazobanců), gubernátor Dněpropetrovské oblasti Kolomojskij financoval a vyzbrojil prapory ´Dněpr´, ´Azov´, ´Ajdar´ a ´Donbas´, jež v boji s lidovou domobranou projevily mimořádnou krutost.“

S pikantním dodatkem přichází veterán izraelské rozvědky Alex Groismann. Poslední vývoj na Blízkém východě – cituje ho tisková agentura UNN – vede stále víc občanů židovského státu k úvaze, zda nepřesídlit právě na Ukrajinu. Své „naděje tu spojují hlavně s etnicky spřízněným dněpropetrovským gubernátorem“. „My jsme ve 20. století vykonali mouřenínskou práci“ – měl to Groismann formulovat doslova –„když jsme na Blízký východ nepustili napřed Sovětský svaz, pak Čínu a udrželi na uzdě i vzpurné arabské sousedy. A teď, když Washington ´řízeným chaosem´ čistí prostor pro nové pseudostátní útvary, které bude mít plně pod kontrolou, a zmocňuje se všech hlavních zdrojů plynů a ropy, se Izrael se svým specifickým pohledem na budoucnost Blízkého východu stává zbytečným.“ Groismann soudí, že právě Ukrajina – historická vlast mnoha Izraelců – se může stát jejich novou „zemí zaslíbenou“. Že právě tu „mohou počítat i s podporou svých diaspor“. A hlavně „díky gubernátorovi Dněpropetrovské oblasti Ihoru Kolomojskému (připomeňme, že je i prezidentem Evropské rady židovských komunit) se Židé mohou na území oblasti cítit bezpečně před antisemitskými útoky nacionalisticky naladěných Ukrajinců“. Kolomojskij by však – míní špionážní veterán – „čištění území rád využil k i k převzetí odpovědnosti za celou zemi“. A v „takovém případě by se mu hodila podpora miliónů stoupenců stejné víry, znalých obrany rodné země se zbraní v ruce“.

Celý text (Střípky ze světa)


Autor: Dmitrij Minin

Datum: 31 července 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: