WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Doktor Macek se vyjádřil ke smrti českých vojáků způsobem, který se armádě asi nebude líbit


Dnešní smrt čtyř českých vojáků v Afghánistánu okomentoval na svém profilu na sociální síti bývalý místopředseda ODS, někdejší místopředseda vlády a ministr zdravotnictví Miroslav Macek překvapivým způsobem. Poukázal na to, že příslušníci české armády tam byli dobrovolně za žold a kdykoliv mohli „jít dělat nějakou méně rizikovou práci“.

Macek nechápe, co je hrdinského na tom, být žoldákem. Ten podle něj musí pochopitelně poslouchat i ty rozkazy, se kterými vnitřně nesouhlasí. „... a musí se účastnit bitev a válek, které jsou (jako většina těch minulých, současných a budoucích) zcela nesmyslné a nic neřešící,” uvedl s tím, že žoldák si musí být dobře vědom rizika, že při výkonu své služby může být zmrzačen nebo že zemře.

POZNÁMKA MC: Zubaře Macka tedy rozhodně nemusím, ale v tomto s ním 100% souhlasím. Ti NÁJEMNÍ VRAZI tam jeli zabíjet DOBROVOLNĚ pro mrzký ŽOLD (někteří možná i pro rozkoš z krve) a nezaslouží si označení <HRDINA>.

Celý text (Parlamentní Listy)


Autor: vam

Datum: 10 července 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: