WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Hrůzné svědectví z Oděsy


Vedení KS Ukrajiny (KPU) zveřejnilo v sobotu otřesné svědectví z průběhu pátečních střetů v Oděse a prohlášení k následnému masakru. Materiál přeložil Komunistický svaz mládeže.

Více než tisícovka hrdlořezů z nechvalně známého Pravého sektoru, z nichž většina přijížděla do města ze západních částí Ukrajiny po dobu několika dnů, a také fotbaloví ultras z Kyjeva a Charkova, kteří byli ozbrojeni tyčemi, lahvemi naplněnými zápalnou směsí, oslepujícími a ohlušujícími granáty a někteří dokonce střelnými zbraněmi, napadli - za přihlížení pořádkových složek - stanový tábor příznivců antimajdanu na Kulikově poli. Zbili jeho aktéry - pokojné občany, včetně žen a starců, a vytěsnili neozbrojené lidi k budově Domu odborů, kde napadení hledali ochranu.

Útočníci poté zablokovali východy z budovy a začali do ní házet Molotovovy koktejly, které před tím demonstrativně připravovali před budovou, zapálili budovu a poté bránili hasičům v hašení vzniklého požáru. Mnozí lidé, kteří tak neměli šanci dostat se ven z hořící budovy, zemřeli na otravu oxidem uhelnatým nebo uhořeli zaživa. Druzí, kteří se pokoušeli zachránit skokem z oken budovy, byli na zemi utlučeni řádícími neonacisty. Policisté, kteří byli na místě události přítomni, proti divokému řádění ultrapravice po celou dobu skutečně nijak nezasáhli.

Celý text (Haló Noviny)


Autor: za

Datum: 06 května 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: