WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Ruská FSB: Islámský stát je projektem tajné skupiny Obamových poradců


Šéf ruské FSB Alexandr Bortnikov uvedl v rozhovoru pro moskevské rádio Echo Moskvy šokující informaci, která však zcela dokresluje současnou katastrofální situaci v Iráku a části Sýrie. Podle údajů, které mají k dispozici ruské bezpečnostní služby, stojí za vznikem ISIL a následně Islámského státu nejužší kruh bezpečnostních poradců Baracka Obamy, tzv. skupina „Magnum 12″, tedy dvanáct nejmocnějších poradců, kteří de facto drží v rukách veškeré oficiální i neoficiální (black ops) operace amerických tajných služeb ve světě. Bortnikov ve zkratce posluchačům vysvětlil souvislosti událostí posledních týdnů v Iráku a v Sýrii.

Podle Bortnikova vznikla organizace Al Kajda v 80. letech jako přímý projekt CIA na koordinování činnosti afghánského odboje vůči Sovětům během afghánské války. CIA se nemohla kvůli americkým zákonům zapojit do bojů proti Sovětům přímo. V Kongresu v USA v té době, po katastrofálním fiasku ve Vietnamu, nebyla vůle politiků k financování povstaleckých skupin ve světě v podobě přímé vojenské podpory. To skončilo s Vietnamem. CIA tak hledala cesty, jak alespoň vyzbrojit „mudžahedíny“ v Afghánistánu americkými zbraněmi. Kongres požadoval totiž bezpečnostní záruky, že se v budoucnu zbraně neobrátí proti Američanům. CIA tak přišla s myšlenkou přímého financování a koordinování jedné z povstaleckých skupin v Afghánistánu, konkrétně Al Kajdy. Později slavná Al Kajda na počátku 80. let nebyla ničím výjimečná a vůbec nebyla teroristickou organizací. Američané ji označovali za „skupinu hnutí lidového odporu“. Co se s Al Kajdou stalo později, je výsledkem amerického talentu znepřátelovat si své spojence. Američané totiž slíbili Al Kajdě v Afghánistánu vznik Islámského státu, s právem Šaríja a slíbili jim politické mezinárodní uznání. Nešlo o nic jiného, než o íránský model vzniku duchovního státu.

Celý text (Zvědavec)


Autor: AE News

Datum: 08 října 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: