WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Lidi už nelze tak snadno opít rohlíkem


Rozhovor Haló novin s mediálním odborníkem a novinářem Petrem Žantovským: Několik měsíců je česká veřejnost masírována víceméně jednostrannými informacemi o situaci na Ukrajině i o postojích Ruské federace. Vy jste tento stav nazval chronickou jednostranností. Alternativní zpravodajství nabízí jen hrstka médií, mezi nimi i náš list. Jak obecně hodnotíte práci médií v této »kauze«?

Je vždycky těžké hodnotit něco obecně či paušálně. Raději mluvím o většinových trendech. Nu, a v tomto případě je většinovým trendem papouškování jednostranné rétoriky, která by se dala vyjádřit černobílým schématem: zlé Rusko, hodný Jaceňuk. Zlý Janukovyč, hodná Tymošenková. Zlí demonstranti v Charkově a Doněcku, hodní demonstranti na Majdanu atd. Zdá se, že to mnozí naši novináři potřebují - vidět svět v černobílých schématech, protože je to jednodušší, než samostatně myslet. Nu, a ke které barvě se tito novináři se svými sympatiemi přimknou, je zřejmé: k hodné Evropě a hodným USA, protože Rusko je přece zlé. Proč? Protože »každý to přece ví«.

Celý text (Haló Noviny)


Autor: Monika Hoření

Datum: 19 června 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: