WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Luhansk je nadále pod kontrolou povstalců, Kyjev programuje vítězná tažení ve Photoshopu, kauza letu MH17 je definitivně zametena pod koberec, zapomeňte!


Ukrajinská armáda v neděli obsadila na předměstí Luhansku bývalou prodejnu ovoce a zeleniny, pověsila na ní tabuli se symboly Luhanské Republiky a s nápisem „Milice“ (pozn. Policie) a do světových médií následně Kyjev rozeslal záběry vlající ukrajinské vlajky na budově této „policejní stanice“. Západní média okamžitě na udičku skočila a palcovými titulky začala média hlásit, že ukrajinská armáda vstoupila do Luhansku, odvážnější plátky si dokonce troufly napsat, že Luhansk padl, i když tyto titulky zmizely z článků už v neděli odpoledne.

V případě videí se záběry nejlépe omezují vždy jen na hlavní střih na vybranou budovu s cedulí ukořistěnou od nepřítele (díky ceduli je z budovy skladu ovoce rázem policejní stanice), poté následuje záběr na mrtvolu a následně vidíme záběr na ukrajinskou vlajku vlající na „dobyté“ budově s pohledem do dáli, a to nejlépe z pohledu na blízké město (je-li k dispozici) nebo skupinu budov v dálce (jsou-li vidět). Když se záběry natočí, všechno se sbalí, mrtvola se hodí do pytle a zpátky do kufru auta a jede se zpátky na štáb.

Natočený materiál jde do Kyjeva studentům Fakulty Informatiky, kteří se zaměřují na grafiku. Záběry jsou mnohdy natočené opravdu špatně a zoufale, chybí jim akce. To se musí tedy upravit. Video se nejprve doplní o zvukové samply výbuchů, explozí a sporadické střelby. To je ta podstatně lehčí část. Náročnější jsou ale úlohy, kdy např. záběr má vypadat jako z předměstí dobytého města. To se nedělá snadno, protože vkládat do videa prefabrikované objekty, to je vysoká škola filmového průmyslu a ničím takovým Ukrajinci nedisponují. Takže celou práci štáb zjednoduší tak, že se vyberou architektonické podobnosti dvou měst a záběr „dobyté čtvrti města povstalců“ se natočí jinde. Záběry „z Luhansku“ ze včera byly natočeny podle Rossija 1 ve skutečnosti v Charkově na sídlišti v oblasti Frunzenského okrsku.

Celý text (Aeronet)


Autor: VK

Datum: 22 srpna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: