WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Moskva-Peking: plyn, vesmír a politika


Čtyři desítky uzavřených dohod – to je výsledek setkání premiéra Státní rady ČLR Li Kche-čchianga a předsedy ruské vlády Dmitrije Medvěděva. Jak v Moskvě, tak i v Pekingu podotýkají, že vztahy obou zemí „vstoupily do nového stádia jejich rozvoje“. Rusko a Čína jsou dávnými strategickými partnery. V poslední době však vystoupily jejich vztahy na zvláště vysokou úroveň, zdůraznil ruský ministerský předseda Dmitrij Medvěděv:

Jedním z asi čtyřiceti dokumentů podepsaných v rámci rusko-čínského setkání byla dohoda o spolupráci v oblasti dodávek zemního plynu. Podle kontraktu, který podepsaly v květnu ruský Gazprom a čínská CNPC, se bude plyn z Ruska dodávat do Číny plynovodem Sibiřská síla, jehož výstavba začala v září. Roční objem plánovaných dodávek činí 38 miliard krychlových metrů, a jde o částku 400 miliard USD. Mezivládní dohoda je vypočítána na 40 let, a po vypršení tohoto termínu se prodlužuje automaticky Největší ropné státní společnosti – Rosněfť a CNPC podepsaly dokument o prohlubování strategické součinnosti. Roskosmos se domluvil s Čínou o spolupráci v oblasti globálních navigačních systémů. Kromě toho, Ruská banka a Čínská lidová banka uzavřely dohodu, která obou zemím umožní zvýšit podíl plateb v národních měnách – rublech a juanech. -

Celý text (Hlas Ruska)


Autor: Igor Sileckij

Datum: 24 října 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: