WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Paul Craig Roberts: Proč a jak skoncovat s hegemonií nejhoršího teroristy


Druhý muž Reaganova fiskálu volá po razantnějších krocích Ruska a Číny. Obamův projev na Valném shromáždění OSN pobouřil i Paula Craiga Robertse, dřív jednu z klíčových postav Reaganova ekonomického týmu i zástupce šéfredaktora Wall Street Journal. Vyvozuje z ní řadu podnětů pro konkurenční velmoci. „Je naprosto šokující, předstoupí-li prezident Spojených států před celý svět a vykládá věci, o nichž ví úplně každý, že jsou to nehorázné lži.“ Měří-li přitom i „washingtonským dvojím metrem ve víře, že z domnělé jedinečnosti a výjimečnosti Spojených států plyne i to, že jediným, komu je dáno porušovat zákon, je Washington. O to víc šokuje, že se všichni nezvedli a neopustili sál. Diplomacie světa tam seděla a naslouchala nehorázným lžím nejhoršího teroristy světa. Dokonce mu souhlasně tleskala.“ Projev sám byl přitom „jedna velká sra..a“ („bullshit“), slepená z nicneříkajících klišé („Jsme na křižovatce“) i bezdůvodné sebechvály („signály pokroku“, „snížení rizika války mezi klíčovými mocnostmi“…). Vše v duchu „teď jsme pánbůh my“.

Jakkoli neskrblil ani spoustou jiných absurdit a lží, korunu všem nasadil následující velechrám ducha: „Ruská agrese v Evropě přivolává zpátky dny, kdy velké země, vedené územními ambicemi, utiskovaly malé…Krym byl anektován proti vůli vlády v Kyjevě. Rusko tím, že na východní Ukrajinu vrhlo svá vojska, podnítilo násilné separatisty a konflikt, který pobil tisíce. Když byl z území, které je pod kontrolou těchto loutek, sestřelen civilní dopravní letoun, celé dny bránilo přístupu na místo katastrofy. Když Ukrajina začala nad svým územím znovu získávat kontrolu, Rusko odhodilo masku pouhé podpory separatistů a vyslalo přes hranice rovnou svá vojska.“ „Celý svět přitom ví“ – vrací to Roberts hlavě vlastního státu – „ že ukrajinskou vládu svrhnul Washington, že právě Washington odmítá zveřejnit satelitní snímky destrukce malajsijského letounu, že Ukrajina odmítá zpřístupnit pokyny, které posádce dávalo její řízení letového provozu, že skutečnému vyšetření katastrofy brání Washington, že evropští experti přímo v terénu identifikovali na obou bocích pilotní kabiny průstřely kanónovou municí coby indicii, že letoun sestřelili ukrajinské stíhače, které ho sledovali.“ Faktu, že „letounu, naváděnému ukrajinským řízení letového provozu, byly tak blízko v patách ukrajinské stíhače, schází vysvětlení“. „Celý svět ví, že mít Rusko územní ambice skutečně,“ pak by si „poté, co rozdrtilo Amerikou vycvičenou a vyzbrojenou gruzínskou armádu, která napadla Jižní Osetii, Gruzii ponechalo a připojilo zpátky k Rusku, jejž byla součástí po staletí.“ „Za agresi se nemá 13 let bombardování a válek Washingtonu proti sedmi zemím, aniž jim válka byla vyhlášena. Když vyjde Rusko vstříc petici 97 procent obyvatel Krymu, žádající zpětné přičlenění k Rusku, kam spadal až do svého převodu do Ukrajinské sovětské socialistické republiky Chruščovem roku 1954, kdy Rusko a Ukrajina byly součástmi téhož státu, z toho se agrese dělá“. „Celý svět ví i to, co řekl lídr separatistů z Doněcké republiky: ´Bojovat po našem boku opravdu ruské jednotky, ve zprávách by to nebylo o pádu Mariupolu, ale Kyjeva a Lvova.“

„Co je tou ´rakovinou extremistického násilí´ - ISIS, který sťal hlavy čtyřem novinářům, nebo Washington, který v 21. století bombardoval sedm zemí“ – „statisíce civilistů tu povraždil a milióny dalších změnil v psance?“ „Kdo je nejhorší ze všech teroristů – ISIS, překreslující umělé hranice z vůle britských a francouzských kolonialistů, nebo Washington se svou Wolfowitzovou doktrínou, která je základem zahraniční politiky Spojených států a hlásá, že vrcholným cílem Washingtonu je světová hegemonie Spojených států?“ Tím spíš, že „ISIS je výtvorem Washingtonu“, slepeným z „džihádistů, které angažoval svrhnout Kaddáfího v Libyi a pak poslal do Sýrie svrhnout Asada“. ISIS je skutečně „ ´předivem smrti´, vytvořil je však Obamův režim sám“. „Je-li ISIS, jak tvrdí Obama, hrozbou, jak se dá věřit, že s ní bojuje, režim, který ji zplodil?“

Celý text (StřípkyZeSvěta)


Autor: ?

Datum: 14 října 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: