WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Plukovník z ČSSD se vysmál americkým vojákům za to, co jim nedávno provedli Rusové


Středočeský krajský zastupitel za ČSSD, plukovník v záloze Jiří Csermelyi, se podělil o perličku ze současných rusko-amerických vztahů. V textu, který publikoval na svém profilu na ParlamentníchListech.cz, popsal „střet“ obou armád v Černém moři.

Do neutrálních vod Černého moře měl desátého dubna připlout torpédoborec amerického námořnictva Donald Cook. „Aby tam trošku zaharašil zbraněmi a demonstroval podporu kyjevským vládcům,“ vysvětluje sociální demokrat. Přítomnost lodi samozřejmě zaregistrovaly ruské jednotky. O dva dny později ruské letectvo vyslalo k hlídkovému letu nevyzbrojený letoun Su-24, vybavený nejnovějším radioelektronickým systémem Khibiny. Podle líčení ruskojazyčných médií měly systémy amerického torpédoborce zaregistrovat ruský letoun na dlouhou vzdálenost.

„A najednou... Všechno zhaslo. Na obrazovkách tma. Tok elektronických dat se zastavil a 20mm šestihlavňové rotační kanony protiletadlových systémů Phalanx byly bezradné,“ popisuje plukovník v záloze americké setkání s nejnovějším ruským systémem. Ruský pilot měl pak demonstrativně zahřmět nad palubou torpédoborce, celkem dvanáctkrát imitovat raketový útok (ačkoliv byl nevyzbrojen), a posléze v klidu odletět. Americkým expertům se prý za celou dobu nepodařilo „nahodit“ palubní elektroniku, bez které byl obrovský torpédoborec nepoužitelný.

Celý text (Parlamentní Listy)


Autor: Jiří Csermelyi / Parlamentní Listy

Datum: 21 dubna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: