WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

„Safari“ pro vrahy z plezíru


Masakr ukrajinské populace vábí i úchylné samoplátce. Když doněcká domobrana dobyla další z opěrných bodů sil, snažících se region decimovat, zvedli tam ruce „lidé v maskáčích z NATO a zahraničními pasy“, píše Nikolaj Mališevskij. Nešlo jen o „gážisty privátních vojenských firem“. „Ti vraždí za peníze. Na Ukrajině se však dá vraždit i z plezíru.“ A „ti, kdo si to vychutnávají, jsou za to ochotni ještě sami platit“. Jistý Stan Patton, někdejší gažista americké Blackwater - odtajnil i „ceník“: „za možnost vystřelit si z houfnice – 100 dolarů, z tanku – 200 dolarů a přímo na vesnici – 350 dolarů“.

„Protiteroristická operace“ Kyjeva je tak i „střelnicí extrémní kratochvíle pro zahraniční turisty, posedlé nutkavou obsesí zabíjet“ – a „jako taková se i náležitě inzeruje“. „Klientela“ se homicidními choutkami ani netají. Nezřídka i přímo na videokamery – tak jako „vysloužilec švédské armády a Národní gardy Michael Skillt“, či „´don´ Francesco, žoldák ´Zahraniční legie´“. Ten to opentlil i přiznáním, že o životě, kdy může zabíjet jiné, „snil od nepaměti“.

Celý text (Střípky ze světa)


Autor: Nikolaj Mališevskij

Datum: 1 srpna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: