WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Šéf KSČM Filip: Amerika škodí lidstvu a čeká ji nevyhnutelný pád říše římské. Klaus má pravdu a Putin...


ROZHOVOR Předseda KSČM Vojtěch Filip souhlasí s Václavem Klausem v tom, že krizi na Ukrajině vyvolal Západ. A když Vladimir Putin uvedl, že nejagresivnější vnější politiku na světě mají USA, konstatoval tím jen fakta. Vývoz takzvané americké demokracie celosvětově poškozuje lidstvo a jedná se o zástěrku ekonomických zájmů. Filip varuje před návratem bipolárního světa a hájí svět multipolární. Věří, že Evropa bude emancipovat do USA a že nepřistoupí na transatlantickou dohodu.

Jestli si Američané myslí, že mohou vnutit národům, které mají úplně jinou historii, tisíciletou historii, svůj hodnotový systém, tak to je nemožné. Pokud se tam vnucuje nepůvodní hodnotový systém, tak ten buď původní obyvatelstvo zcela rozvrátí, nebo rozvrátí ten systém. Podívejme se na dříve prosperující Libyi, která je dnes vykrádána. To je stát, který směřuje k rozpadu. Pak je tady velká občanská válka v nejtolerantnějším státu Blízkého východu, tedy v Sýrii. Ta válka je vnucená z vnějšku. Já jsem Sýrii navštívil v roce 2006, a tam byl velmi tolerantní systém. To ukázaly i poslední prezidentské volby, kdy ač se proti Bašáru Assadovi mediálně vytvořilo nepřátelské prostředí, tak přesto ty volby vyhrál. Ale ta občanská válka stála Sýrii už 150 tisíc mrtvých. Přitom, když jsem tam v roce 2006 byl, tak v jedné ulici byla mešita, vedle ní katolický chrám a v té samé ulici byla i židovská synagoga. Lidé těchto náboženství tam spolu normálně komunikovali, obchodovali a bavili se. Byl to rozhodně systém mnohem demokratičtější a tolerantnější než v okolních státech. To je důkaz toho, že vnutit národům jiný hodnotový systém se nikdy nevyplácí. To jenom přináší rozvrat. Vývoz té takzvané americké demokracie celosvětově poškozuje lidstvo.

Celý text (Parlamentní Listy)


Autor: Lukáš Petřík

Datum: 7 srpna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: