WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Smlouvy bez podpisu zákazníka


A mohu potvrdit, že cílové skupiny zákazníků – staří občané, invalidé a nezkušené mládí nemají sebemenší šanci se bránit, ale ani ostatní občané nejsou vůči manipulaci imunní . Ono totiž úplně stačí, když má občan zrovna obyčejnou chřipku s teplotami nebo je jinak krátkodobě hendikepovaný , nebo leží v nemocnici, jako se to stalo mě. Bohužel jsem vážně onemocněla a už stala jsem se tak vhodným objektem pro mafiánské praktiky energetiků, nikoliv nové firmy nebo obchodních zástupců, ale firmy, se kterou jsem až dosud byla velmi spokojená a neměla jsem naprosto žádný důvod k nedůvěře vůči ní, neboť se dosud chovala slušně ke svým zákazníkům, aby je neztratila. Novým zákonem získala nové možnosti a chopila se jim s obchodní dravostí. Dala přednost krátkodobému zisku před věrností zákazníka, nechápu, jak si může firma myslet, že po uplynutí smluvní doby u nich podvedený zákazník ještě zůstane.

Moje energetická firma mi vloni jednoho zářijového dne zatelefonovala a učinila mi nabídku změny tarifu na letošní rok, se slibováním podstatné slevy jako věrnému a spolehlivému zákazníkovi, změnu jsem odmítla a několikrát jsem to zopakovala, aby nebylo pochyb o tom, že změnu tarifu nechci. Na otázku, zda jsem s nimi spokojená a zda by mi mohli o 1 rok prodloužit smlouvu na dobu určitou, jsem souhlasila. Byla jsem dosud spokojená a neměla jsem nejmenší důvod od firmy odcházet. Po měsíci a půl, tedy v listopadu, mi přišel dodatek ke smlouvě s uvedenou změnou tarifu Garance na FIX, prý po mém telefonickém souhlasu a ještě s prodlouženou dobou určitou o 1 rok. Ihned po návratu z nemocnice jsem sepsala odstoupení od dodatku smlouvy se zdůvodněním, že s dodatkem nesouhlasím, protože není pravdivý a nesouhlasí s našim telefonickým hovorem. V prosinci mi zatelefonovali a měli jsme spolu půlhodinový rozhovor, kdy jsem se bránila a trvala na zrušení dodatku smlouvy. Zástupce firmy mi přiznal, že mi původní Garanci nemůže nechat, protože ji nyní poskytují pouze novým zákazníkům, aby je firma nalákala k uzavření smlouvy a upozornil mě na to, že bez právníka nemám šanci na úspěch vůči majitelům firmy.

Celý text (Kosa zostra)


Autor: Věra Říhová

Datum: 14 dubna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: