WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Ukrajina na prahu občanské války


Ukrajinská krize se již zřejmě nedá obrátit zpět. Dokonce v médiích, která do 2. května dělila obyvatelstvo Ukrajiny na „opravdové vlastence“ a „separatisty“, uznala, že Ukrajina již nikdy nebude taková jako dřív po té, co neonacisté z Pravého sektoru upálili zaživa téměř 50 lidí v oděském Domě odborů.

Jak míní list The Independent a rakouská televize ORF, bude-li Kyjev a jeho západní ochránci pokračovat ve svém kursu, pak ještě větší počet obyvatel jihu země začne žádat Rusko o pomoc. „Dokonce podaří-li se ukrajinské armádě dobýt jakési málo významné město, sotva se jí podaří dobýt zpátky celý region, jehož drtivá většina obyvatel má vůči této armádě nepřátelský vztah,“ napsal 5. května list The Independent. Britská BBC zase přiznala, že všechna hlášení kyjevské vlády o údajných vítězstvích na východě jsou blufem. V Slavjansku, Kramatorsku, Doněcku, Luhansku brání opozice úspěšně své pozice. Na východě Evropy již začala válka, ale vlády EU nedělají nic, aby se reálně vyznaly v ruských návrzích ohledně Ukrajiny, píše The Independent. „Je to kupodivu, ale stačí jim verze, že prý hlavní plán Kremlu spočívá v odtržení další části Ukrajiny v oblasti Doněcku. I když druhá anexe části Ukrajiny automaticky a navždy připraví Moskvu o vliv na ostatní dvě třetiny území této země. Je absolutně nemožné, aby to bylo v zájmu Moskvy.“

Celý text (Hlas Ruska)


Autor: Andrej Feďašin

Datum: 06 května 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: