WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Výsledky analýzy družicových snímků zveřejněných Radou bezpečnosti Ukrajiny na Internetu 30. července 2014


Ministerstvo obrany Ruské federace provedlo analýzu grafických materiálů, které 30. července 2014 na Internet umístila Bezpečnostní služba Ukrajiny, a které mají údajně „vyvracet“ pravost ruských snímků pořízených z Vesmíru dokládajících přítomnost ukrajinských baterií protiletadlového raketového komplexu Buk v oblasti katastrofy Boeingu 777, a také „svědčících“ o ostřelování ukrajinského území Ozbrojenými silami RF.

Čas, který je na nich uveden, neodpovídá tomu, co je zobrazeno. Například, v 11 hodin dopoledne se Slunce v daném místě nachází na jihovýchodě, což znamená, že stíny by na fotografii měly být na severozápad. Na materiálech, které SBU prezentuje, z nějakého důvodu, stíny padají na severovýchod. Znamená to tedy, že uvedené fotografie byly pořízeny nejenom v jiný den, ale také po poledni a uvedené datum na nich tak je zcela záměrně zfalšováno. A to je jasný fakt. Současně, fotografie, které 21. července zveřejnilo Ministerstvo obrany RF, odpovídají jak geograficky, tak i časově. Navíc, na úseku lesního pásu zvýrazněném SBU, jsou i pouhým okem vidět deformace udělané fotografickým redaktorem. Poznamenáme, že na ruské fotografii je nenalezneme. Jako dodatek doplníme, že podle souhrnné meteorologické zprávy ze 17. července, byla obloha v okolí Avdějevky pokryta oblačností ze 70-80% s výškou spodní základy oblaků 2.500 metrů. Tato informace se dá snadno potvrdit velkým množstvím nezávislých zdrojů a je to také dobře vidět na snímku Avdějevky pořízeném ruskou družicí. Obraťte pozornost na to, že na fotografii č. 4 od SBU je v tento den jasné slunečné počasí. Další komentáře jsou zde již nadbytečné.

Celý text (Hlas Ruska)


Autor: ?

Datum: 2 srpna 2014

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: