WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Rusko hodlá živit vlastní ozbrojené síly


Západní země si musejí zvykat na vedoucí úlohu Ruska na evropském kontinentě, a vojenská konfrontace NATO a Ruska nemá perspektivu, varoval na začátku října redaktor mezinárodního oddělení britského časopisu The Economist.

V Rusku byla úspěšně vyzkoušena vakuová munice, svou efektivitou srovnatelná s atomovou pumou. Přitom nezamořuje životní prostředí jaderným odpadem a neporušuje ani jednu mezinárodní smlouvu. Předtím patřil titul nejmohutnější nenukleární zbraně americké Massive Ordnance Air Blast (MOAB), kterou nazvali novináři „matkou všech bomb“. Ruská munice se odvetou jmenuje „otec všech bomb“. Byla vytvořena za použití nanotechnologií a je 4krát silnější než americká MOAB. Má menší hmotnost, může však zničit oblast 20krát větší, než „matka“.

V Rusku začala výstavba nových základen pro hladinové lodě a ponorky včetně atomových ponorek projektu 955 třídy Borej. „Ukázalo se, že ruský medvěd umí plavat“, zní titulek v americkém časopise The National Interest. Autor příspěvku znepokojeně informuje čtenáře o tom, že nejnovější ruské atomové ponorky třídy Borej „mohou z Barentsova nebo Ochotského moře zasáhnout libovolný bod v kontinentální části USA“. Kromě atomových ponorek třídy Borej, z nichž první už zajistily v r. 2014 jadernou paritu s USA, připravují ruské závody ke spuštění na vodu skoro neviditelné a neslyšitelné ponorky Atlant. Podvodní raketa Škval-E díky plynovému obalu a speciálnímu povlaku vyvíjí rychlost přes 100 metrů za sekundu, což je trojnásobná rychlost kterékoliv existující rakety nebo torpéda. Mohou se jimi vybavovat jak ponorky a těžké hladinové lodě, tak i torpédoborce a dokonce modernizované rybářské škunery. V Rusku byla vyprojektována jedinečná dnová balistická raketa Skif, která se může nacházet na mořském dně v očekávání nepřítele. Pro její start nebude potřebná ponorka. Byly vyvinuty křižující rakety Moskit letící nad hladinou moře a nezachytitelné pro nepřátelskou protiraketovou obranu. Máme radar schopný zachycovat americká letadla vyrobená podle technologie Stealth.

Celý text (Hlas Ruska)


Autor: Nikolaj Malyševskij

Datum: 03 ledna 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: