WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Čína připoutá Evropu k Rusku „Hedvábnou cestou“


Ministr zahraničí Číny Wang I prohlásil, že je nutno vytvořit čínsko-mongolsko-ruský ekonomický koridor. Transeuroasijská cesta povede dvěma směry – Evropa a Čína budou spojeny přes Rusko a Střední Asii. A není to ekonomika, ale čistá geopolitika. Obrat Ruska na východ má zjevný čínský přízvuk. Je pochopitelné, že sbližování Moskvy a Pekingu má strategický ráz, a na tom hodně záleží. A to nejen pro Rusko a Čínu, ale i pro celou Eurasii, a tedy i pro celý svět, píšou ruské noviny Vzgljad.

Jde o obrovské investice — stovky miliard USD. To hlavní ale je, že to úplně změní geopolitickou situaci v regionu: žádná americká vojska ani základny tam pochopitelně být nemohou. V případě Střední Asie se stávají Rusko a Čína ručiteli ekonomické a politické stability v regionu, což už nyní uskutečňují v rámci ŠOS, a stejné funkce budou muset převzít spolu s Íránem vůči Afghánistánu, Iráku a Sýrii.

Celý text (Sputnik)


Autor: Michajl Klimentěv

Datum: 19 dubna 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: