WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Evropané nevěří, že jsou jako země káfiru cílem Islámského státu


[ Můžete nejdříve říci něco sama o sobě? Jste velitelkou kurdských ženských oddílů YPJ bojujících proti Islámskému státu v syrském městě Kobani. ] Pocházím ze syrského Kurdistánu, a stejně jako mnoho dalších Kurdů pocházím z vlastenecké rodiny. Má rodina patří mezi tzv. střední třídu, otec je statkář, maminka byla žena v domácnosti. Doma nás bylo deset dětí, čtyři kluci a šest holek. Já jsem byla novinářka, studovala jsem žurnalistiku v Sýrii, a pak také v Egyptě. Potom se zrodil Islámský stát a začal páchat všechny ty hrůzy, a já pochopila, že se musím zapojit do aktivního boje. Pokud tak neučiníte, doma zůstat nemůžete, musíte utéct, jinak vás zabijí. [ Žena je manželkou, matkou, babičkou… Žena v boji je však něco jiného. ] U Kurdů je to trochu jinak. Původně jsme měli matriarchální společnost, než jsme museli přijmout islám. Posledních 150 let jsme stále v boji, v revoltě, v revoluci. I v 19. století naše ženy našly v boji své místo. Je to stále boj o záchranu našich dětí. V těchto válkách a bojích nebylo a není výjimkou, že ženy se staly symbolem odboje, symbolem revolty, symbolem boje proti bezpráví.

Je třeba si uvědomit, že naše úsilí podporují všichni Kurdové v Sýrii. Je pravda, že máme v našich řadách i matky. Hlídají třeba vlastní vesnice a města, neposíláme je však na frontu. Fronta je ovšem proměnlivá, a nevíme, kdy nějaká islámská zrůda – tak jim říkáme my, v Evropě je označují za islámské bojovníky – zaútočí. Jsou to atentátníci, hodně je sebevražedných útoků. Ty jsou u nás na denním pořádku. Vraždí ženy i děti a prodávají jejich orgány… Nejsou to lidé, ale lidské zrůdy. Máme také ženské oddíly domobrany. Nikoho k ničemu nenutíme, jsme lidová armáda. Když se děvčata rozhodnou, že chtějí bojovat na frontě proti tzv. Islámskému státu, procházejí předtím nejdříve speciálním školením-cvičením.

Celý text (Haló Noviny)


Autor: Marie KUDRNOVSKÁ

Datum: 12 září 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: