WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Sunday Express: „Jen počkejte…! Islámský stát propašoval do Evropy tisíce extremistů“


Příslušník IS promluvil exkluzivně pod podmínkou anonymity a v přesvědčení, že je prvním, který potvrdil plány infiltrace IS do západních zemí. „Islámský stát aktivně pašuje své ozbrojené lidi přes řídce hlídanou 565 mil dlouhou tureckou hranici do nejbohatších evropských zemí“ – odhalil dále. „V současné době je v Evropské unii připraveno více než 4 tisíce tajných a ozbrojených příslušníků ISIS“ – tvrdí. Příslušník IS dále řekl, že tajná infiltrace je začátkem mnohem větší plánované akce, jejímž cílem je provádět útoky na západní svět jako odplatu za americké útoky, vedené s koaličními partnery. „Jestliže kdokoliv zaútočí na mě, může si být jistý odvetným úderem“ – dodal.

Co dodat? Pokud jde o Sýrii, tak z té k nám proudí především sunnité, kteří neuznávají Bašára Asada, který je šíitou. Aby bylo jasněji – šíité jsou mírná odnož islámu, zatímco sunnité jeho tvrdá a většinová odnož a ve zradikalizované podobě sunnité fungují jako IS. Většina obyvatel Turecka je sunnitská a tudíž je turecká vláda nepřátelská vůči šíitskému prezidentu Asadovi a současně vůči jeho největšímu spojenci, Íránu, který rovněž vyznává šíitskou podobu islámu. Ale o to více je turecká vláda vstřícná k IS (raději bombarduje Kurdy, než Islámský stát).

Celý text (Aeronet)


Autor: Pozorovatelka

Datum: 12 září 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: