WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Nejbrutálnější »práci« dělali banderovci


Rozhovor Haló novin ze dne 17. března s Irinou Trešlovou, českou občankou, rodačkou z Volyně Jste bývalou občankou Sovětského svazu, která má z dětství osobní zkušenost s fašismem a válkou. Jak se vám dnes poslouchají věty o válce na Ukrajině? Žijeme v Evropě a jsme provázáni. A aby zase začala válka a začal fašismus, to je něco příšerného. Když Hitler začal se svou ideologií, zblbnul národ a především mladé, a ti ho pak obdivovali. A v co to vyústilo? Ve strašnou válku a šedesát milionů mrtvých!

Víte, co mě také zlobí? Proč se říká proruští separatisté. Vždyť tito »separatisté« brání zemi, kde se narodili. Jsou namíchnutí, protože ztratili třeba své blízké. Co by dělal muž, kdyby mu zabili děti a ženu? Mlátil by všechno, to je přece logické. Do ČR se vrátily dvě skupiny volyňských Čechů. Pomohl velmi mnoho prezident republiky, zpočátku se totiž vláda k této repatriaci stavěla odmítavě. Tak se totiž přiznalo, že na Ukrajině je nebezpečno. Já se z návratu mých rodných raduji. Sláva bohu, že se dostali do bezpečí. Ale co ti ostatní? Chcete ještě něco říci závěrem? Brečím nad národem, nad mladými lidmi, kteří hynou na Ukrajině. Brečím nad mladými dívkami, které nebudou mít za koho se vdát, protože nebudou mladí muži. Brečím, kam se to národ dostal…

Celý text (Haló noviny)


Autor: Monika Hoření

Datum: 20 dubna 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: