WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Rusku se začíná ekonomicky dařit. Zvedá se, píše Bloomberg


Sankce uvalené v loňském roce proti Rusku měly poškodit ruský byznys. Do velké míry se tento cíl naplnil. Jak však upozorňuje Matthew A. Winkler na serveru prestižní agentury Bloomberg, časy se začínají měnit a investoři v posledních týdnech opět nacházejí cestu do Ruska. Dařit se začíná i v poslední době těžce zkoušenému rublu.

Vše nasvědčuje tomu, že rubl se skutečně stabilizoval. Výkyvy ruské měny jsou nejmenší mezi třiceti nejvíce obchodovanými světovými měnami. Investice v rublech do ruských cenných papírů přinesla podle Indexu společnosti Bloomberg v tomto roce asi 7 centů na dolar. Zatímco cenné papíry z jiných zemí přinesly letos jejich majitelům ztrátu 1,1 %. Ještě optimističtější situace se týká držitelů ruských firemních dluhopisů, u kterých výnos pro letošní rok zatím činí 7,3 %. Akcionáři na světových trzích podle indexu MSCI získali v letošním roce 1,7 %, prvních 50 ruských akcí dle indexu MICEX je nad 11,9 % zisku.

Celý text (Parlamentní Listy)


Autor: pro

Datum: 18 dubna 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: