WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Sonda do historie nebo hrozba jejího opakování? Majdan zvaný VŘSR a současná ukrajinská krize. Když ulice svrhne cara a když náměstí svrhne prezidenta, jak poznáme rozdíl?


V nejznámější novodobé revoluci, která změnila svět, figurovali tři muži. Jeden jak druhý nenáviděli staré pořádky, tradice, pravoslaví a Rusko. Za oponou stálo pár dalších mužů, o kterých se dnes příliš neví a nepíše. Kdo a jak zorganizoval bolševickou revoluci? Kdo ji financoval a kdo se postaral o výcvik a dopravu revolucionářů do země, kterou měli zničit? Proč ruská vláda dovolila z exilu importovat staré známé buřiče, kteří již jednou málem pád Ruska způsobili? To vše se pokusím přiblížit čtenářům v následujícím článku. Velká říjnová socialistická revoluce roku 1917 by nikdy nebyla, nebýt těchto tří mužů: Lejba Bronstein (Lev Davidovič Trockij), Vladimir Iljič Uljanov-Lenin (Blank) a Jakov Michailovič Sverdlov (Jankel Solomon Movševič Sverdlov).

V dubnu 1917 vyrazil Lenin se skupinou 30 nejbližších souputníků (v čele s Karlem Radekem – Sobelsohnem, odkaz viz pod článkem) vlakem ze Švýcarska přes Německo, Švédsko a Finsko do Petrohradu. Následovaly 3 další vlaky plné rusofobů nejhoršího ražení. Ve druhém vlaku jelo takovýchto osob přes 200. Skupinu Lenina i skupinu Trockého nevítala v Petrohradu policie, ale připravené tribuny na náměstích. Kerenskij a jeho vláda, jež přijeli svrhnout, o tom věděli. Německo, které chtělo vynulovat výsledky první světové války, průjezd revolucionářů do Ruska povolilo, přestože běžní Rusové měli na německé území vstup zakázán.

Celý text (Aeronet)


Autor: Valerij X

Datum: 26 května 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: