WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

US-generálové: Musíme dohnat Rusko, Čínu a přezbrojit lodě


O tom, že antisatelitní zbraně (AST) prodělaly v Číně a Rusku velký vývoj píší shodně americká média, především zabývající se obrannou. (...) Když 18. listopadu došlo k úspěšnému testu ruské rakety zvané A-235 Nudol, která má nahradit stávající raketový systém A-135 Amur, zpráva obletěla svět a nyní jsou k tomu další komentáře. Američtí raketoví odborníci upozorňují, že Čína ještě před Rusy 30.října úspěšně testovala raketový protidružicový systém Dong Neng-3. V tu dobu Pentagon oba pokusy zvlášť nekomentoval. Až nyní se na adresu ruského experimentu ozval šéf americké raketové obrany Johne Hyten, který pro list Colorado Springs Gazette uvedl: „Pracují na systémech, které nám způsobují vrásky na čele.“

Američanům dělá starost systém na bázi mobilního odpalovacího zařízení a rakety dlouhého doletu, který by se měl stát prvkem obranného ruského štítu a je vyvíjen státním koncernem protivzdušné obrany Almaz-Antei. Generál Hyten mimo Ruska a Číny mluvil ještě o Severní Koreji a Íránu, kteří rovněž vyvíjejí typ kosmických zbraní. Poznamenal, že sice nevidí reálně konflikt v kosmu, ale podotkl, že je nutné si této eventuality všímat, „abychom byli schopní se ji ubránit“.

Celý text (Literárky)


Autor: Mirko Raduševič

Datum: 16 prosince 2015

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: