Obsah fóra » Software pro Mandriva Linux » Zvuk a video

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Soft pro přehrávání televize
PříspěvekNapsal: pát led 15, 2010 7:39 pm

Dobrý den, Ježíšek mi nadělil USB Tv tuner. Zprovoznil jsem ho a provozuji v Kaffeinu. Jelikož používám Gnome, chtěl bych koukat např. v Totemu nebo Mplayeru, které jinak používám. Kaffein jsem dal jen kvůli TV. Ale nějak nemůžu přijít na to, jak naladit ve zmiňovaných dvou přehrávačích TV kanály. Jsem holt lama. Prosím poraďte. A když už jsem to nakousl, taky jsem zatím nepřišel na to, jak nahrávat programy, v jakém softu. Dík předem za odpovědi. S pozdravem Petr.

Předmět příspěvku: Re: Soft pro přehrávání televize
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 9:37 pm

Site Admin

TV kartu nemám. Starý Kaffeine to uměl, nový má nedodělky. Mplayer / Mencoder: http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/cs/streaming.html#streaming-save. Existují i specializované softy.

PříspěvekNapsal: sob led 16, 2010 11:10 pm

Site Admin

Zkuste se podívat sem: http://www.google.cz/search?client=opera&rls=cs&q=nahr%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD+televize+linux&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8.

a sem. http://www.linuxsoft.cz/sw_list.php?id_kategory=94.

PříspěvekNapsal: stř led 20, 2010 10:41 am

Dobrý den, děkuji Vám Mirku za odpověď. Až budu mít chvilku kouknu na to a když tak sem dám vědět, jak jsem pochodil. S pozdravem Petr.

PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 7:25 pm

[quote="PetrBa"]Dobrý den, Ježíšek mi nadělil USB Tv tuner. Zprovoznil jsem ho a provozuji v Kaffeinu. Jelikož používám Gnome, chtěl bych koukat např. v Totemu nebo Mplayeru, které jinak používám. Kaffein jsem dal jen kvůli TV. Ale nějak nemůžu přijít na to, jak naladit ve zmiňovaných dvou přehrávačích TV kanály. Jsem holt lama. Prosím poraďte. A když už jsem to nakousl, taky jsem zatím nepřišel na to, jak nahrávat programy, v jakém softu. Dík předem za odpovědi. S pozdravem Petr.[/quote]

Bohužel málokterý SW umožňující přehrávání DVB-T podporuje i ladění. Univerzální použití má soubor channels.conf. Většina linuxových přehrávačů ho akceptuje, stačí ho překopírovat do adresáře s nastavením. Získat ho lze např. pomocí dvbtune, nebo stáhnout hotový z netu (podle příslušného vysílače). Stačí pohledat pomocí googlu. K přehrávání i nahrávání používám výhradně zmíněný kaffeine, v KDE3 fungoval dobře i Klean.