Obsah fóra » Software pro Mandriva Linux » GNOME, KDE, atd

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nautilus file-roller integrace
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 7:48 am

Tak jsem na http://www.cyron.cz/vypal-a-kompr.php

docetl, ze pri praci s archivy neni nutne spoustet program file-roller v novem samostatnem okne, nybrz je integrovan do nautilu a je mozne s archivy pracovat jako se slozkami.
Citace:
Vytvoření a rozbalení komprimovaných archívů (soubory např TAR.GZ, BZ2, ZIP, aj) zabezpečují archivační programy. Archivační program File Roller dokáže vytvořit archivy běžných formátů (např TAR.GZ či ZIP), rozbalit jich dokáže podstatně více. Především umí rozbalovat RPM balíčky. V GNOME díky své provázanosti s Nautilem většinou ani není nutno spouštět File Roller jako samostatný program. Klepnete-li v Nautilu na archiv, můžete obsahem procházet, jako by šlo o složku. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.

Nejak mi to nefunguje, porad se file-roller otvira v novem okne. Jak to vlastne funguje?

Pouzivam ubuntu 10.04. V Nautilusu ani dolphinu mi prochazeni archivu nefunguje.

File Roller 2.30.1.1
GNOME nautilus 2.30.1

Předmět příspěvku: Re: nautilus file-roller integrace
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 11:29 am

Site Admin

V Mandriva Linuxu je tato provázanost automatická. V případě Ubuntu se prosím obratte sem.

PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 11:59 am

[quote="Miroslav Cyroň"]V Mandriva Linuxu je tato provázanost automatická. V případě Ubuntu se prosím obratte [url=http://forum.ubuntu.cz/]sem[/url].[/quote]

Jeste se blbe zeptam, ale sveho casu jsem pouzival Mandrivu 2008. Tou provazanosti je mysleno, ze fileroller je integrovan uplne a jde primo v nautilu mazat uvnitr archivu nebo jen dojde k automatickemu otevreni nove instance filerolleru?

PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 7:37 pm

Site Admin

Nevím jak přímo v GNOME (asi to lze někde nastavit), ale ted jsem Nautilus spustil v KDE, klepnutí otevře Fileroller, přes pravou myš lze archív rozbalit. Zítra kouknu na GNOME.

PříspěvekNapsal: úte zář 21, 2010 6:42 am

Miroslav Cyroň píše:
Nevím jak přímo v GNOME (asi to lze někde nastavit), ale ted jsem Nautilus spustil v KDE, klepnutí otevře Fileroller, přes pravou myš lze archív rozbalit. Zítra kouknu na GNOME.

Ok to jsem potreboval vedet. Tj., ze v dolphinu ta integrace archivu neni na urovni prace jako se slozkami.