Obsah fóra » Software pro Mandriva Linux » GNOME, KDE, atd

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Integrovaný grafický akcelerátor Intel GMA 4500M
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2009 5:49 pm

Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli je možné s touto grafickou kartou provozovat Compiz nebo spiše se připravit na velké problémy? Děkuji.

Předmět příspěvku: Re: Integrovaný grafický akcelerátor Intel GMA 4500M
PříspěvekNapsal: pát lis 06, 2009 12:50 pm

Site Admin

Já Intel nemám, držím se Nvidie. Co vím, tak se Intel horší. Fóra a pod jsou nejednoznačná. Pokud nepůjde Compiz, zkuste Kwin-efekty.

PříspěvekNapsal: pon lis 09, 2009 1:20 pm

Dobrý den,

s novým ovladačem od Intelu funguje grafika, zdá se dobře. Ten compiz vyzkouším, jak PC opravím, jsou problémy mezi zdroji software. Napíší to do jiného předmětu fora.

PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 7:24 pm

Tak to není pravda, s čipsetem GM45 od intelu v nových noteboocích asi bude velký problém. V 32bit systému se podaří nějak nainstalovat a zprovoznit MD2009.1, ale zvuk je problém, v kernelu je pouze podpora intel-agp a ve výpise lspcidrake chybí podpora (drive) pro BRIDGE_PCI tj. k 82801 Mobile Pci, DISPLAY_OTHER pro Mobile 4 Graphics Controler, BRIDGE_Host pro Mobile 4 Memory Hub Controler. V 32bit systému pro MD2010.0 nelze systém bez opravy v instalaci systému vůbec nainstalovat a zprovoznit, nejde ani nouzový režim po instalaci. Zde k kernelu není modul intel-agp, ale jen i915 a s tím se systém po nainstalování a restartu sekne a nejde žádný režim. Když není na disku jiný OS, nevím jak to opravit. Jakmile se mi z torentu stáhne 64bit systém, zkusím ještě tuto instalaci. Nevím, třeba nová instalace z edice p. Bibra bude mít jinou instalaci než je ta oficiální, jinak to rozchodit pro normální uživatele teď na těch nových noteboocích s intel integrovanými čipy GM45 je úplný horor.

PříspěvekNapsal: sob lis 14, 2009 8:08 pm

Site Admin

Žel, knížka Vám nepomůže, Ivan do ISO nezasahuje, tvrdí, že nesmí (RMS na Francky).

Hlásit problém, jinak asi nic. :-(

Kdyby existoval opravený balíček, možná nový kernel, mohl by být jako další instalační zdroj. Nerad to říkám, ale zkoušel jste jiné distro? A existuje oficiální ovládač? Tady bych jisté světlo viděl (narvat ho do RPM s post skripty).

PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2009 1:46 pm

Dobrý den, už se mi podařila rozjet MD2010 i586. Pro intel grafiky je problém s jádrovým modulem i915, špatně to nastavuje mod. Nejvíce mě právě zaráželo, že nešel ani textový režim, kontroloval jsem i konfiguraci jádra a moduly pro intel tam jsou. Pomůže pro start přidat parametr jádra nomodeset. Našel jsem to nakonec v zahraničních diskusích k některým problémům pro intel grafiky. Jsem rád, že se to rozeběhlo, byl jsem i překvapen, že aktualizací balíčků je jenom 48. U minulých verzí to bylo vždy 10x více. Musím ještě zprovoznit zvuk, ale mělo by prý pomoci ručně vložit zvukový model, tak to budu dnes v noci ladit. Snad i tato informace někomu pomůže. Díky za pomoc.