WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Hry (Adventury)

Malé upozornění: snímky programů jsou pouze ilustrační, v Linuxu lze vzhled velmi snadno změnit dle svých požadavků. Jelikož snímky vznikají průběžně a nastavení občas měním (navíc GNOME/KDE, EMERALD/NATIV, atd), obrázky se liší. Upřednostňuji tmavý nebo šedivý vzhled (většina snímků), Vy však můžete mít okna třeba růžovoučká :-D.


Adventury

Zázračný lék

Zázračný lék

Zázračný lék

Další vydařená adventura od týmu Enteron nese příznačný název "Zázračný lék". Proč zrovna tak a proč ne jinak? Z jednoho prostého důvodu, na planetě Zemi totiž propukla zhoubná epidemie a vy, jakožto slavný dobrodruh, musíte najít právě onen zázračný lék, který by naše obyvatele osvobodil od všech patálií. Cesta bude trnitá, leč konec vysněný. Jen do toho. Jazyk: Čeština. Licence: Freeware.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi zazracny-lek], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Zázračný lék).


6 ženichů a 1 navíc

6 ženichů a 1 navíc

6 ženichů a 1 navíc

Po té co Venca oplodnil 7 panen, které měl chránit, byl jejich otcem vystřelen do vesmíru. Díky bohu narazil do meteoritu a navrátil se zpět na Zemi. Vašim úkolem bude pro všech 7 dívčin najít 6 ženichů a 1 navíc. Jazyk: Čeština. Licence: Freeware.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi 6-zenichu-a-1-navic], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> 6 ženichů a 1 navíc).


Overlord

Overlord

Overlord

Overlord je akční adventura s prvky strategie, ale i černého humoru, odehrávající se ve fantasy světě, kde hráč přijme roli vzkříšeného bojovníka, který má kontrolu nad hordami skřítků. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi overlord-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Overlord).

Pirates of new horizons

Pirates of new horizons

Pirates of new horizons

"Piráti z New Horizons" je akční adventura, v níž hráč v roli mladého vesmírného piráta Annha, který cestuje vesmírem hledaje skryté poklady. Ve hře se mísí prvky platformerové s hádankami a dovednostmi z boje, vše zasazeno do fascinujícího světa pirátů a science-fiction. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi pirates-of-new-horizons-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Pirates of new horizons).

Lost Horizon

Lost Horizon

Lost Horizon

1936: Vojáci Třetí říše se potulují po světě hledajíce okultní zbraně pro své šílené plány dobytí světa. Když je Fenton Paddock, bývalý britský voják a nešťastný pašerák, požádán hledat svého přítele Richarda, který zmizel v Tibetu, netuší, že toto hledání jej dovede k tajemství, které může proměnit celý svět vzhůru nohama. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi lost-horizon-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Lost Horizon).

Aladinova lampa

Aladinova lampa

Aladinova lampa

Prožijte kouzelný příběh velké lásky! Zachraňte půvabnou princeznu Maliku. Do cesty se vám připlete vezír Jafar, ale s pomocí kouzelné lampy ho jistě porazíte. Přeneste se do romantického Orientu a určitě se pobavíte! Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi aladinova-lampa-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Aladinova lampa).

Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine

Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine

Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine

Al Emmo Easterner je na cestě do srdce Divokého západu při hledání lásky, dobrodružství a nepředstavitelného bohatství. Ale je Al opravdu předurčen být kovbojem? Na obzoru se rýsuje tisíce let staré aztécké prokletí... Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi al-emmo-and-the-lost-dutchmans-mine-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Al Emmo and the Lost Dutchman's Mine).


College Romance: Rise of the Little Brother

College Romance: Rise of the Little Brother

College Romance: Rise of the Little Brother

V této hře budete v prváku - půjdete do školy poprvé. Potkáte lásku? Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi college-romance-rise-of-the-little-brother-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> College Romance: Rise of the Little Brother).


Citrus Impossible

Citrus Impossible

Citrus Impossible

Citrus Impossible je pěkná česká adventura ve které musíte zachránit citrusovou plantáž v Santiagu. Čekejte rozhovory, sbíraní, prozkoumávání a používaní věcí. Ovládáte myší. Hra je původně ve flashi pro on-line hraní (naleznete na mnoha českých serverech), převedená do exe. Autora převodu se mi nepodařilo dohledat. Jazyk: Čeština. Licence: Freeware.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi citrus-impossible], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Citrus Impossible).


Penumbra: Overture

Penumbra: Overture

Penumbra: Overture

Horrorová adventura. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi penumbra-overture-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Penumbra: Overture).

Tajemství zámku Bílého jednorožce

Tajemství zámku Bílého jednorožce

Tajemství zámku Bílého jednorožce

Jane byla odjakživa tak trochu zvláštní. Proto asi nikoho nepřekvapí, že právě jí dorazil dopis z Anglie, ve kterém se píše o tom, že zdědila zámek. A tím začíná to pravé dobrodružství! Prožijte spolu s Jane neobyčejný a napínavý příběh, který vede k získání pohádkového dědictví! Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi tajemstvi-zamku-bileho-jednorozce-trial-1-hour], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Tajemství zámku Bílého jednorožce).

Dale Hardshovel & The Bloomstone mystery

Dale Hardshovel & The Bloomstone mystery

Dale Hardshovel & The Bloomstone mystery

Obvyklý pracovní den Daleho. Náhle k němu vrazí jeho dcera Daisy, drží kus starého papyru s podivnými nápisy. Pořádá archeologickou výstavu, ale nemůže jej přeložit. Zaujat papyrem, Dale zjistí, že nápis je dílem starobylého bratrstva z Egypta, a jediný klíč k překladu je tajemný Bloomstone. Nicméně, tajemství je skryto ve Velké pyramidě, střeží jej Anubis, staroegyptské božstvo. Nyní Dale musí vyřešit 100 hádanek, které Anubis se na něj přichystal a shromažďovat všechny chybějící kusy Bloomstone. Ale brzy zjistí, že vše je mnohem těžší... Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi dale-hardshovel-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Ostatní -> Dale Hardshovel & The Bloomstone mystery).

Twin sector

Twin sector

Twin sector

Twin Sector je akční adventura, odehrávající se v post-apokaliptické budoucńosti. Jazyk: Angličtina + České titulky / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi twin-sector-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Twin sector).

UP

UP

UP

UP videohra nabízí exotické dobrodružství Carl Fredricksen a jeho mladého sluhy, kteří se vydali na divokou cestu po neobjevených džunglích Jižní Ameriky. Hráči budou mít možnost zažít všechny čtyři hlavní postavy z filmu. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi up-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> UP).

Průzkumníci: ztraceni v oceánu

Průzkumníci: ztraceni v oceánu

Průzkumníci: ztraceni v oceánu

Pozor, byl aktivován záhadný artefakt na samém dně Atlantiku! Vydejte se s profesorem Derbym na plavbu za tajemným signálem. Navštivte tajuplný a podivný ostrov, který se vynořil jakoby kouzlem odnikud. Někteří vědci mluví dokonce o tom, že se jedná o bájnou Atlantidu! Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi pruzkumnici-ztraceni-v-oceanu-trial-1-hour], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Průzkumníci: ztraceni v oceánu).

Sára Maribu a ztracený svět

Sára Maribu a ztracený svět

Sára Maribu a ztracený svět

Navštivte báječný exotický ostrov! Ovšem nečekají na vás jen nekonečné pláže. Jak se zdá, ostrov zahaluje zvláštní tajemství, které budete muset rozlousknout. Čeká na vás plno zábavy, pokladů a hledání v atraktivním prostředí. Neváhejte ani chviličku a pojďte se pobavit! Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi sara-maribu-a-ztraceny-svet-trial-1-hour], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Sára Maribu a ztracený svět).

Kaptain Brawe

Kaptain Brawe

Kaptain Brawe

Vstupte do světa mezihvězdného cestování, kde se vesmírtní piráti objevují na každém rohu. Kaptain Brawe je adventura pro mladší i starší hráče, kteří mají rádi hry s humorným příběhem a náročné hádanky. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kaptain-brawe-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Kaptain Brawe).

Alenka 2: kouzelná země

Alenka 2: kouzelná země

Alenka 2: kouzelná země

Co kdyby vás navštívil skřítek a nabídl vám výlet do země fantazie? Alence se to poštěstilo a vy máte příležitost se k ní přidat. Pomozte jí najít ukryté předměty. A - světe, div se - kromě všelijakých maličkostí je třeba najít i Alenčinu dceru! Pomůžete? Při pátrání po Alenčině dceři budete hledat více než 3500 předmětů, řešit mnoho rébusů a hrát napínavé mini hry. Tím ale vodopád zábavy nekončí! Cestou vás bude provázet celá řada kouzelných postav a děj je natolik nepředvídatelný, že se stále budete těšit na další kolo. To všechno se odehraje v okouzlující zemi fantazie, která je ručně malovaná, jak se na takové místo sluší a patří. Pomůžete Alence, aby se setkala se svou dcerou ještě dnes? Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi alenka-2-kouzelna-zeme-trial-1-hour], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Alenka 2: kouzelná země).

Secret Files 2 - Puritas Cordis

Secret Files 2 - Puritas Cordis

Secret Files 2 - Puritas Cordis

Sopečné erupce, zemětřesení, tsunami... Svět je na pokraji katastrofy. V době, kdy si Nina Kalenkova uvědomuje, že nedávné katastrofy nebyly způsobeny přírodou, ale tajnou společností známou jako Puritas Cordis, je už téměř pozdě. Jazyk: Angličtina + České titulky / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi secret-files-2-puritas-cordis], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři. Čeština.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Ostatní -> Secret Files 2 - Puritas Cordis).

Tajemný deník - Ztracený bratr

Tajemný deník - Ztracený bratr

Tajemný deník - Ztracený bratr

Staňte se kouzelníkem a cestujte díky čarovným stránkám Tajemného deníku kolem světa, abyste přišli na kloub podivné záhadě. Zachraňte bratra a staňte se pánem Tajemného deníku. Stačí najít všechny ukryté předměty a vyřešit jednotlivé hlavolamy v jedinečné adventuŕe! Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi tajemny-denik-ztraceny-bratr-trial-1-hour], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Tajemný deník - Ztracený bratr).

Bonez adventures: Tomb of Fulaos

Bonez adventures: Tomb of Fulaos

Bonez adventures: Tomb of Fulaos

Bonez Adventures: Tomb of Fulaos je kombinace RPG a 3D akční adventury. Hlavní postava, za kterou hrajete, se nazývá Mac Bonez a jeho povoláním je archeologie. Hra vás zavede do starověkého Egypta, kde navštívíte archeologické vykopávky, tržiště, pyramidy, knihovny v Káhiře a také se budete plavit po řece Nil. Příběh se odehrává ve třicátých letech minulého století, a proto, že jste omylem osvobodila zlého mága z podsvětí, který chce dokončit zničení lidstva, budete muset zachránit svět. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi bonez-adventures-tomb-of-fulaos-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Bonez adventures: Tomb of Fulaos).

Prey

Prey

Prey

Prey je akční adventura - střílečka v první osobě. Vy jako hlavní hrdina (Indián) žijete svůj poklidný život. Bohužel, jednoho dne mimozemšťané Vás unesou spolu s Vaší přítelkyní. Jazyk: Angličtina / Language: English. Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi prey-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> Prey).

Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi ], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Dobrodružné -> ).

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Linuxové hry:

Užitečné odkazy: