WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Hry (Logické)

Malé upozornění: snímky programů jsou pouze ilustrační, v Linuxu lze vzhled velmi snadno změnit dle svých požadavků. Jelikož snímky vznikají průběžně a nastavení občas měním (navíc GNOME/KDE, EMERALD/NATIV, atd), obrázky se liší. Upřednostňuji tmavý nebo šedivý vzhled (většina snímků), Vy však můžete mít okna třeba růžovoučká :-D.Logické hry

Tajemná písmena

Tajemná písmena

Tajemná písmena

Zapomeňte na křížovky, nechte plavat kris kros. Přichází nová zábavná hra se slovy, slovíčky a písmenky. Tajemná písmena jsou to pravou logickou chuťovkou pro každého příznivce chytré zábavy. Tak na nic nečekejte a pojďte se bavit! Jazyk: Čeština. Licence: Trial 1 hour.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi tajemna-pismena-trial-1-hour], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Tajemná písmena).

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi ], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> ).


Katomic

Katomic

Katomic

Hra trochu podobná Sokobanu. V této hře je Vaším úkolem poskládat z atomů molekulu dané chemické sloučeniny. Atomy uvedené v pohyb se zastaví až o zeď. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi katomic], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Katomic).


Ksudoku

Ksudoku

Ksudoku

Sudoku pro KDE. Program dokáže sudoku generovat zadání s volitelnou obtížností, dvou nebo třírozměrné o rozměrech 9x9, 16x16 nebo 25x25, ale i další podobné. Sudoku-fandové se neodtrhnou. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi ksudoku], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Ksudoku).


Same

Same

Same

Logická hra v níž se snažíte najednou odebrat co nejvíce kuliček jedné barvy, které sa navzájem dotýkají. Klepnutím na kuličku odstraníte všechny kuličky stejné barvy, které se dotýkají. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi same], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Same).


Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi ], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> ).

Candy cruncher

Candy cruncher

Candy cruncher

Puzzle. Musíte uspořádat 6 stejných sladkostí vedle nebo pod sebe. Licence: Demo0.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi candy-cruncher-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Candy cruncher).

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi ], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> ).

Memonix

Memonix

Memonix

Hra pro menší děti, rozvíjející jejich mozkové schopnosti. Jde vlastně o čtyři provázané hry (Mosaic, Builder, Pair a Jig-Saw). Licence: Demo.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi memonix-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Memonix).

Kjumpingcube

Kjumpingcube

Kjumpingcube

Logická hra. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kjumpingcube], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Kjumpingcube).

Arcade-lines

Arcade-lines

Arcade-lines

Logická hra, snažíte se zabránit zaplnění hrací plochy různými barevnými objekty tak, že se snažíte uspořádat vždy 5 a více stejných objektů řady. Licence: Komerční - Trial.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi arcade-lines-demo], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Arcade-lines).

For in a row (Čtyři v řadě)

For in a row (Čtyři v řadě)

For in a row (Čtyři v řadě)

Logická hra. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi for-in-a-row], nebo pomocí Ovládacího centra. Nainstalovat For in a row (Čtyři v řadě) pomocí Webgurpmi

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> For in a row (Čtyři v řadě)).

Gnomine

Gnomine

Gnomine

Hledejte miny (nebo spíše místa bez nich). Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gnomine], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Gnomine).

Dispecer

Dispecer

Dispecer

Karosa, Ikarus. Známé autobusy které stále jezdí v našich městech. Co se s nimi lépe seznámit při výjezdu z depa ? Vaším úkolem ve hře bude dostat jeden autobus ven z depa. Autobusy si navzájem překážejí a vy jimi musíte posunovat tak, abyste nakonec předem určený autobus dostali ven. A aby to bylo složitější, tak se autobusy pohybují jen rovně a nemůžou zatáčet. Licence: Freeware.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi dispecer], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Dispecer).

Sudoku 2

Sudoku 2

Sudoku 2

Logická hra, založená na principu křížovek, ale tajenka je řešena pomocí čísel nikoliv písmen. Sudoku 2 oproti předešlé verzi má na výběr nové typy her, které se dají dále rozdělit podle obtížnosti. Jsou zde například sudoku o velikosti 9x9, nebo naopak velká známá jako samuraj... Vlastní sudoku lze vytvářet, kopírovat, tisknout, řešit, atd. Licence: Freeware.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi sudoku-2], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém herním repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Sudoku 2).

Tetzle

Tetzle

Tetzle

Tetzle je logická hra typu puzzle, ktorá používa prvky známe z hry Tetris na rozloženie a následné skladanie ľubovoľného zadaného obrázku. Cieľ hry je jednoduchý; musíte poskladať pôvodný obrázok. Jednotlivé hry sa ukladajú automaticky a môžete sa medzi nimi prepínať aj v priebehu hry. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi tetzle], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Tetzle).

Hitori

Hitori

Hitori

Vzdáleně připomínající Sudoku je hlavolam Hitori. Pochází taktéž ze stejných končin. Opět se jedná o pravidly jednoduchou záležitost, která však dovede v reálném provedení pěkně potrápit. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL. Můžete si přečíst stručný návod.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi hitori], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Hitori).

Knetwalk

Knetwalk

Knetwalk

Sestavte funkční počítačovou síť. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi knetwalk], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Knetwalk).

Kmines

Kmines

Kmines

Hledejte miny (nebo spíše místa bez nich). Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kmines], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Kmines).

Kubrick

Kubrick

Kubrick

Skládejte Rubikovu kostku. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kubrick], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Kubrick).

Pět nebo víc

Pět nebo víc

Pět nebo víc

Logická hra. Používané knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gnome-games], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Pět nebo víc ).

Stejný GNOME

Stejný GNOME

Stejný GNOME

Logická hra v níž se snažíte najednou0 odebrat co nejvíce kuliček jedné barvy, které sa navzájem dotýkají. Klepnutím na kuličku odstraníte všechny kuličky stejné barvy, které se dotýkají. Používané 0knihovny: GTK (GNOME, LXDE, XFCE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi gnome-games], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Stejný GNOME).

Peg E

Peg E

Peg E

Odstraňování kamenů z hrací desky. Používané knihovny: QT (KDE). Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi peg-e], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Peg E).

Simsu

Simsu

Simsu

Hra Sudoku. Používané knihovny: QT. Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi simsu], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Simsu).

JAG

JAG

JAG

Logická arkáda. Používané knihovny: QT. Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi jag], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> JAG).

Kagiru

Kagiru

Kagiru

Používané knihovny: Java. Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi kagiru], nebo pomocí Ovládacího centra.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Kagiru).

Star Sudoku

Star Sudoku

Star Sudoku

Používané knihovny: Java. Licence: GNU/GPL.

Postup instalace. Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Samozřejmě můžete instalovat i klasicky: [urpmi star-sudoku], nebo pomocí Ovládacího centra. Tento RPM balíček se nachází v mém repozitáři.

Spuštění: (Nabídka -> Hry -> Hlavolamy -> Star Sudoku).

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Linuxové hry:

Užitečné odkazy: