WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Hry pro Linux - největší herní repozitář pro Linux na světě


Pouze ZDE naleznete největší herní repozitář s hrami pro Mandriva Linux na světě. Repozitář má přes 50 GB, což z něj činí NEJVĚTŠÍ REPOZITÁŘ S HRAMI PRO MANDRIVA LINUX NA SVĚTĚ. Jsou v něm špičkové hry pro WINE i nativ, freeware a demoverze profesionálních skvostů, vše v RPM balíčcích. Pokud jste NÁRUŽIVÝ HRÁČ a přitom chcete používat VÝHRADNĚ Linux, pak čtěte dál!

Airstrike: Eagles of world war II

Obr. 1: Airstrike: Eagles of world war II

Tyto repozitáře jsou plně funkční nejen v Mandriva Linuxu, ale i v Mageia Linuxu, vlastní RPM balíčky pak ve většině RPM distribucí (zkoušeno v OpenSuse).

Bigfoot 4x4 challenge

Obr. 2: Bigfoot 4x4 challenge

Nutno uvést, že ani v Mandriva Linuxu negarantuji 100% funkčnost, spíše tak 97% - důvodem jsou různé verze WINE. Avšak v porovnání s 15% úspěšností "normálně" je to jinde. Těch restartů a xrandr-ů při zkoušení... :-) A když už jsme u těch xrandr-ů, v Mandriva Linuxu, pokud hra rozhasí rozlišemí systému, po ukončení hry spouštěcí skript toto přenastaví zpět na původní hodnoty. OpenSuse žel tohle neumí.

Call of Juarez

Obr. 3: Call of Juarez

Hry se nainstalují do $HOME/.mcwine/název-hry, každá do své wine-láhve. To má hned 3 výhody:

  1. Hry nic jiného nerozhasí.
  2. Možnost specifického nastavení.
  3. Snadnost odinstalace - Window. se v Linuxu formátuje tak, že smažete wine-láhev... :-)
CSI: Deadly intent

Obr. 4: CSI: Deadly intent

Tady je vypsán seznam RPM balíčků s hrami pro Linux (nejen) z mého repozitáře. Repozitář má přes 50 GB, je tam toho opravdu spousta, jistě si vyberete!

Disciples III

Obr. 5: Disciples III

Přidání tohoto repozitáře jako zdroje software: urpmi.addmedia --update Cyron Free http://www.cyron.cz/rpm/all-rpm-distribution/rpm/games. Doporučuji však Add Media.

Pirates of new horizons

Obr. 6: Pirates of new horizons

Upozorňuji, že některé hry jsou velmi velké (i několik GB), proto zvažte jejich instalaci přes noc nebo i jejich "ruční" stažení na pevný disk.

Planet horse

Obr. 7: Planet horse

Secret files 2: Puritas cordis

Obr. 8: Secret files 2: Puritas cordis

SimTr MC

Obr. 9: SimTr MC

Po instalaci RPM se v Hlavní nabídce klasicky ukáže spouštěcí položka. První klepnutí však nevyvolá spuštěmí hry, ale spustí se instalátor. Je to kvůli licenčním podmínkám, které mnohdy neumožňují distribuci software v rozbaleném či předinstalovaném stavu. V RPM jsou proto kompletní instalátory a spouštěcí skript je napsán tak že první aktivace položky vyvolá instalátor, pomoci kterého hru nainstalujete. Mimochodem, tyhle instalátory jsou "každý pes jiná ves" a kolíkrát aby se v nich čert vyznal. Další aktivace spouštěcí položky pak nainstalovanou hru spustí.

Love chess age of Egypt

Obr. 10: Love chess age of Egypt

Ještě k licencím. Licenční podmínky mých RPM: volné užití. Licence spouštěcích skriptů měním na GNU/GPLv3. Licenční podmínky obsaženého software třetích stran: dle jeho licence (která, pokud není v češtině, je u nás stejně neplatná, navíc se mnozí výrobci ani nenamáhají text licence změnit z "krabicové" na "demo". Dbejte tedy alespoň na obecné zásady: je možno jej šířit, je zakázáno jej dekompilovat, vytvářet odvozeniny, zneužívat ochranné známky, atd. Pozor i na to, že mnohé hry instaluji MS "Součásti OS" (DirectX, knihovny) - dle MS EULA (která je navíc často v češtině, tudíž 100% platná) je nutno mít zakoupenu licenci k OS Microsoft Windows.

Massive assault network 2

Obr. 11: Massive assault network 2

Nabízené hry jsou nerůznějšíích žánrů, aby si mohl vybrat opravdu každý.

RTL: Winter sports

Obr. 12: RTL: Winter sports

Na své si tak přijdou milovníci strategických, logických, závodních, sportovních, simulačních, akčnich, ajánevímještějakých her.

Diggles

Obr. 13: Diggles

Ještě si myslíte, že v Linuxu nejdou hrát žádné hry?

Volvo: The game

Obr. 14: Volvo: The game

Vstup do diskuze


60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: