WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Hry

Malé upozornění: snímky programů jsou pouze ilustrační, v Linuxu lze vzhled velmi snadno změnit dle svých požadavků. Jelikož snímky vznikají průběžně a nastavení občas měním (navíc GNOME/KDE, EMERALD/NATIV, atd), obrázky se liší. Upřednostňuji tmavý nebo šedivý vzhled (většina snímků), Vy však můžete mít okna třeba růžovoučká :-D.


Potřebné knihovny a další informace


Původně jsem zamýšlel umístit hry na jednu stránku, ale je jich tolik, že velikost náhledů brzy překročila 25 MB :-D. Nakonec jsem zvolil několik podstránek dle herní kategorie (i když i toto je jen přibližné, u her se kategorie značně prolínají a hlavně: nejsem hráč). Takže to berte s rezervou.

Nutno však vzít v úvahu náročnost jednotlivých her na výkon počítače, je tudíž možné, že ne každou hru si budete moci zahrát.


Linuxové hry instalované z jiných balíčků než RPM (RUN, SH, BIN) vyžadují instalaci knihoven. Nejčastěji se jedná o tyto:

 1. libgtk-1.2.so.0 (balíček libgtk+1.2 (lib64gtk+1.2))
 2. libstdc++.so.5 (balíček libstdc++5)
 3. libGL.so.1 (balíček nvidia, ati nebo libmesagl1 (lib64mesagl1))
 4. libGLU.so.0 (balíček libmesaglu1 (lib64mesaglu1))
 5. libalut.so.0 (libfreealut0 (lib64freealut0))
 6. libopenal.so.0 (balíček libopenal0 (lib64openal0))
 7. libSDL-1.2.so.0 (libSDL1.2 (lib64SDL1.2))
 8. libSDL_image-1.2.so.0 (balíček libSDL_image1.2 (lib64SDL_image1.2))
 9. libSDL_mixer-1.2.so.0 (balíček libSDL_mixer1.2 (lib64SDL_mixer1.2))
 10. libSDL_ttf-2.0.so.0 (balíček libSDL_ttf2.0 (lib64SDL_ttf2.0))
 11. libSDL_net-1.2.so.0 (balíček libSDL_net1.2 (lib64SDL_net1.2))
 12. libSDL_gfx.so.0 (balíček libSDL_gfx0-2.0 (lib64SDL_gfx0-2.0))

Minimálně tyto knihovny by jste měli mít v systému nainstalovány. Jsou to knihovny běžně hrami používané, nicméně se může stát, že hra stažená z internetu bude mít požadavky jiné a spustit nepůjde. V tom případě se pokuste hru spustit z konzole a sledujte výpis. Pravděpodobně bude chybět knihovna, tuto doinstalujte. Uživatelé 64 bitového systému musí mít nainstalovány i 32-bitové verze knihoven. Tyto naleznete v repozitářích "official".

Hry původně napsané pro Běžný operační systém - Windows (EXE) vyžadují instalaci programu Wine.

Máte-li zprovozněn Webgurpmi, postačí klepnout na tlačítko níže. Nainstalují se nejen uvedené knihovny, ale i Wine.

POZOR! Dále předpokládám, že výše uvedené knihovny a Wine máte v systému nainstalovány!Hry jsou velmi náročné na výkon hardware – pro ty nejnáročnější je předpokladem výkonný procesor, dostatečná kapacita paměti, kvalitní grafická karta (v současné době se pro Linux doporučuje Nvidia). Vřele doporučuji, pokud jste tak dosud neučinili, nainstalovat kvalitní ovládač grafické karty.

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Linuxové hry:

Užitečné odkazy: