WWW.CYRON.CZ

Vše pro Váš Mageia Linux

Snadné přidání zdrojů (úložišť) - ADD-MEDIA"ADD-MEDIA" je skript napsaný mou maličkostí s cílem maximálně zjednodušit přidání internetových zdrojů (repozitářů, úložišť). V podstatě jej stačí rozbalit, klepnout na něj myší a vést se dialogovými okny. Zvládne i momentálně retardovaný. Přidá zdroje Cyron (všechny) a Oficiální (všechny kromě "Testing" a "Debug"). Nepoužívá Gurpmi, ale Kdialog a Kdesu (kdebase4-runtime).


Pokud zjistí, že žádná "okýnka" nemá k dispozici, není nic ztraceno. Skript je totiž tak prudce inteligentní (po mě :-)), že nejprve pomocí "Gurpmi" přidá nouzově zdroje "Main", z nich nainstaluje potřebné a pak pokračuje.


Snadnější už to být nemůže. Stáhněte a použijte balíček "ADD-MEDIA". Stáhněte si vhodnou verzi "ADD-MEDIA":Návod

Stažený archív rozbalte, překontrolujte připojení k internetu a klepněte myší na soubor "add-media-all..." (či jej jinak spusťte). Objeví se série dialogových oken, které Vás provedou celým procesem (v případě absence Kdialog / Kdesu nejprve naběhne Gurpmi a umožní tyto stáhnout a nainstalovat).

Úvodní přivítání

Obr. 1: Úvodní přivítání

V okně "Smazání starých zdrojů" si můžete vybrat mezi kompletním smazáním (doporučuji) a smazáním pouze zdrojů s kolizními názvy (pokud máte již přidány jiné zdroje, které chcete zachovat).

Vyberte zdroje ke smazání

Obr. 2: Vyberte zdroje ke smazání

A dále v okně "knihovny" zadejte, zda nainstalovat "herní" knihovny, audio / video "kodeky", mplayer, rar, webgurpmi, flash a WINE (doporučuji).

Chcete nainstalovat herní knihovny, audio / video kodeky, mplayer, rar, webgurpmi, flash a WINE?

Obr. 4: Chcete nainstalovat herní knihovny, audio / video kodeky, mplayer, rar, webgurpmi, flash a WINE?

To je vše, nyní budete vyzváni k zadání hesla "root" a poté již započne přidávání jednotlivých repozitářů.

Zadejte heslo root

Obr. 5: Zadejte heslo root

Přídávání zdrojů

Obr. 6: Přídávání zdrojů

Hotovo

Obr. 7: Hotovo

Všechny povolené zdroje jsou AKTUALIZAČNÍ, kromě oficiálních "Release", kde je to zbytečné. Vím, že spousta "chytrolínů" nedoporučuje nastavit jako aktualizační ani "Backports" či "Tainted", natož pak ty ostatní. Můj názor je, že v "Backports" jsou balíčky profesionální kvality, podobně jako v "Tainted". Ani s ostatními nemám problémy, jejich používání je však na Vás. Chybička se však vloudí, vyjde opravená verze, je v repozitáři, ale pokud nemáte úložiště povoleno jako aktualizační, do Vašeho počítače se nejspíše nedostane a Vy dále používáte děravou verzi.

Někteří uživatelé nechtějí používat ani zdroje "Non-free" v nichž se nacházejí například firemní ovladače grafických karet. Podle mého názoru je to však už na poslání k duševnímu ranhojiči. Můj skript tyto zdroje samozřejmě přidá.

Dodatečné úpravy v "Ovládacím centru Mageia"

Spusťe "Ovládací centrum Mageia" (Hlavní nabídka -> Nástroje -> Systémové nástroje -> Nastavit Váš počítač; Správa softwaru -> Nastavit zdroje softwaru pro instalaci a aktualizaci). Uvidíte seznam nově přidaných zdrojů, většínou ve dvojicích - jako AKTUALIZAČNÍ (bez poznámky) a NEAKTUALIZAČNÍ (s poznámkou [No update]). Zde můžete zdroj snadno zapnout či vypnout.

Ve výchozím stavu je Tainted Backports aktualizační

Obr. 8: Ve výchozím stavu je Tainted Backports aktualizační

A už není...

Obr. 9: A už není...

Autor: Miroslav Cyroň

Datum: 23 května 2012

Vstup do diskuze

60 GB her pro Linux

Největší herní repozitář na světě

Žádost o příspěvek.

Žádost o příspěvek

Jak někteří z Vás vědí, jsem těžce invalidní, mobilní jen na invalidním vozíku. Práci na tomto webu věnuji cca 12 hodin denně.

V oblasti financování provozu tohoto webu (HW, hostingu, a podobných věcí) nemohu vše financovat ze svého, proto prosím o příspěvek. Nechci vydělávat, jen udržet provoz.

Pokud je Vám má práce k užitku, přispějte prosím jakoukoliv finanční částkou na účet číslo 178365410/0300. Děkuji moc.

Diskuze

Užitečné odkazy: